Prezentace zahradnických oborů ve sněmovně

Asociace zahradnických společenstev (AZS), ve spolupráci se svazy a organizacemi působícími napříč spektrem zahradnických oborů, uspořádala prezentační výstavu v poslanecké sněmovně. Hlavním cílem akce, která byla slavnostně zahájena 6. května, je přiblížení tohoto sektoru zemědělské výroby našim zákonodárcům.

Uspořádání výstavy je jedna z forem, jakou chce AZS poukázat na význam zahradnictví, které je pro zemědělskou produkci zdrojem přidané hodnoty s vysokou produkcí, podílí se na utváření krajiny a zlepšování životního prostředí. Akce navazuje na intenzivní jednání AZS na vládní úrovni, která mají vést ke zviditelnění a zvýšení podpory tohoto zemědělského sektoru. Ze zúčasněných organizací jmenujme například Svaz květinářů a floristů ČR, Ovocnářskou unii ČR, Zelinářskou unii Čech a Moravy nebo Svaz pěstitelů chmele. Svůj prostor k prezentaci mají také výzkumné ústavy či odborné školy, které se podílejí na vzdělávání a výchově kvalifikovaných pracovníků.

Výstava potrvá až do 8. května, kdy bude v rámci dnů otevřených dveří v Poslanecké sněmovně zpřístupněna také široké veřejnosti. Prostory prohlídkové trasy jsou vyzdobeny květinovými dekoracemi vytvořenými studenty České zahradnické akademie Mělník.

Daniela Urešová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down