18.03.2024 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Zázrak jménem fotosyntéza

Národní zemědělské muzeum Valtice zahajuje prvním dubnem novou sezónu. Přijďte prozkoumat tajemství fotosyntézy, která je základem života na naší planetě a odhalte, jak rostliny přeměňují světlo, vodu a oxid uhličitý na energií nabitý cukr a životadárný kyslík.

Národní zemědělské muzeum Valtice zve na zahájení sezóny v Muzeu vinařství, zahradnictví a krajiny Valtice, které se uskuteční ve čtvrtek 4. dubna 2024. O živou atmosféru se postará hudební vystoupení dětí ze Základní umělecké školy Valtice.

Těšit se v tento den můžete na prohlídku stálých expozic i nových výstav. Výstava Zázrak jménem Fotosyntéza bude k zhlédnutí v pavilonu na nádvoří muzea a provede vás cestou objevování tohoto jedinečného procesu, který formuje naši planetu a má zásadní vliv na produkci plodin v zemědělství. Na pavlači muzea si budete moci prohlédnout výstavu velkoformátových fotografií Víno a tradice. Panelová výstava Správce české krajiny vás seznámí realizovanými pozemkovými úpravami, které vrací do krajiny mokřady, polní cesty, rybníky, biokoridory a biocentra.

Zázrak jménem Fotosyntéza

Výstava představí fotosyntézu jako zelenou sílu nezbytnou pro pěstování plodin, které se objevují denně na našich talířích. Dozvíte se, jak zemědělci využívají poznatky o tomto biochemickém procesu k zvýšení výnosů pěstovaných plodin, což je důležité z hlediska neustále rostoucí populace na Zemi. Seznámíme vás s technologiemi, které se využívají k monitoringu fotosyntézy, ale představíme vám i neuvěřitelné objevy, které mohou ovlivnit budoucnost života na naší planetě. Těšit se můžete na řadu interaktivních prvků, zajímavých exponátů i na sledování fotosyntézy v přímém přenosu.

Výstava proběhne v termínu 1.4. - 31. 10. 2024

Zdroj: NZM Valtice

NZM logo

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down