11.01.2024 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Kde fondy EU pomáhají: zemědělství a rozvoj venkova

Panelová výstava na střeše Národního zemědělského muzea Praha vám nabízí stručný vhled do základních principů a priorit Společné zemědělské politiky (SZP) Evropské unie.

Na příkladech 18 prezentovaných projektů máte možnost seznámit se širokou škálou podpor, kterými SZP prostřednictvím Programu rozvoje venkova pomáhá v Česku upevňovat a rozvíjet konkurenceschopnost zemědělského sektoru. Mezi její hlavní cíle patří například předávání poznatků a inovací, zvyšování konkurenceschopnosti zemědělských podniků, podpora zpracování zemědělských produktů a jejich uvádění na trh, stejně jako zachování či zlepšení zemědělských a lesnických ekosystémů
Kvalitu života ve venkovských oblastech v podobě podpory lokálních partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem rozvíjí například metoda LEADER či Celostátní síť pro venkov. K udržování biodiverzity napomáhají agroenvironmentálně-klimatická opatření. Tituly, jako jsou "Zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů" nebo "Investice do zemědělských podniků," směřují k podpoře rozvoje malého a středního zemědělského podnikání, zatímco "Zahájení činnosti mladých zemědělců" usnadňuje mladým vstup do podnikání. 
Výstavu připravilo Ministerstvo zemědělství a ke zhlédnutí je na muzejní střeše od 9. ledna do 28. dubna 2024.*

Zdroj: NZM Praha

Plakát výstavy - obrázek krajiny

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down