Rostliny pěti kontinentů v Brně

V rámci konání mezinárodního filmového festivalu EKOFILM probíhá řada workshopů, diskuzí s odborníky a vzdělávacích programů. Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně pořádá komentované prohlídky, jež jsou součástí doprovodného programu festivalu. Již 49. ročník MFF EKOFILM je nejstarší mezinárodní filmový festival s tematikou životního prostředí v Evropě.

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně patří mezi obdivované zahradnické ráje. V areálu, který se rozkládá na ploše téměř 11 hektarů, se nachází více než 7 tisíc taxonů rostlin, z nichž nejvíce tvoří rozmanité orchideje a trvalky, a 4 tisíce dřevin. Přestože je areál situovaný na místě s průměrnou roční teplotou kolem 8 °C, obsahuje tato zahrada rostliny a dřeviny exotické Asie, temperátní Latinské Ameriky či dokonce Afriky a Austrálie. Díky vysoké rozmanitosti je tak areál rozdělen do pěti tematických oblastí.

Vydejte se poznávat krásy rostlin ve středu 4. 10. a ve čtvrtek 5. 10. od 10 do 19 hodin. Díky EKOFILMu si navíc návštěvu užijete zdarma.

Ve čtvrtek 5. 10. na vás od 16.00 navíc čeká i komentovaná prohlídka (sraz u vstupu u zastávky Bieblova), která provede zájemce všemi pěti tematickými částmi zahrady.

MFF EKOFILM je nejstarší mezinárodní filmový festival s tematikou životního prostředí v Evropě. Jeho kořeny spadají až do roku 1974, kdy vznikl odtržením od festivalu Techfilm. Od roku 1991 je jeho hlavním pořadatelem Ministerstvo životního prostředí.*

Zdroj: Ekofilm

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down