Přednáška Duby – západní pobřeží USA

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu pořádá přednášku Duby- západní pobřeží USA. Navazuje na na cyklus přednášek Duby světa. Přednášející Ing. Josef Souček se již více než dvacet let věnuje determinaci a introdukci dubů.

Západní pobřeží USA je botanicky jedním z nejzajímavějších míst na naší planetě. Díky rozdílům reliéfu terénu a mozaice různých typů biotopů je domovem řady významných druhů dřevin introdukovaných do našich podmínek. Kromě sekvojovců, sekvojí, borovic a dalších taxonů je tato oblast domovinou více než 25 druhů opadavých i stálezelených dubů. 

Od vysokohorského drobného stálezeleného keříku Quercus vaccinifolia, přes mohutné oregonské opadavé Quercus garyana až po pouštní keřovité Quercus cornelius-mulerii. Ukážeme si slavný Jurupa Oak i téměř vyhynulý Quercus tomentella. Představení dubů je pak též představením jejich biotopů, růstových stanovišť a dalších charakteristik, v rámci toho tak dojde i na slavné sekvoje či juky z Mohavské pouště. Zmíním se také o dalších „ne dubech“ druzích čeledi Fagaceae rostoucích v těchto krajích jako jsou rody Notholithocarpus nebo Chrysolepis jejichž nejbližší příbuzné druhy jsou domácí v Asii. Velká část těchto druhů je v naších podmínkách sice prakticky neznámá, avšak k nízkým teplotám se zdá minimálně částečně odolná. Všechny tyto druhy společně pak májí společné to že velmi dobře odolávají suchu.

Program

  • 8:30 Prezence účastníků
  • 9:00 - 12:00 Přednáška - 1. část (s krátkou přestávkou na občerstvení)Ing. Josef Souček
  • 12:00 - 13:00 Přestávka na individuální oběd
  • 13:00 - 15:30 Přednáška - 2. část Ing. Josef Souček

Pro koho je akce určena

  • Zahradní a krajinářské architekty
  • Arboristy, správce zeleně
  • Všechny zájemce z řad odborné veřejnosti...

Termín a místo konání

6. 12. 2023, sál SZKT, Plzeňská 247, Smíchov, Praha 5

Přihlaste se nejlépe do 1. 12. 2023.

Zdroj: SZKT

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down