IPM Essen oslaví čtyřicátiny

Od 23. do 26. ledna 2024 se na výstavišti v německém Essenu již po 40. uskuteční přední světový veletrh zahradnictví. Více než 1400 vystavovatelů z přibližně 50 zemí představí na IPM ESSEN své inovace v oblastech rostlinné výroby, technologií, květinářství a zahradních prvků. Speciální výroční edice pod heslem „Naše srdce bije zeleně“ má pro mezinárodní odborné návštěvníky připraveny bohatý program.

Fóra, kongresy, soutěže, živá vystoupení, speciální show a další doprovodné akce se zaměří na aktuální témata zeleného sektoru, poskytnou novou inspiraci pro nadcházející obchodní rok a nabídnou četné příležitosti k networkingu.

"Na výstavišti v Essenu mohou odborníci shlédnout trendy, inovace a produktová řešení zblízka a diskutovat s odborníky na aktuální témata budoucnosti. Velmi se těšíme na nadcházející akce,“ říká Oliver P. Kuhrt, generální ředitel Messe Essen, úspěšného mezinárodního veletrhu určujícího trendy.

IPM ESSEN v roce 2024 opět obsadí celé výstaviště v pavilonech 1, 1A, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a Galerii. V nich budou expozice vystavovatelů z Belgie, Číny, Kostariky, Dánska, Francie, Indie, Izraele, Japonska, Jižní Koreje, Nizozemska, Polska, Portugalska, Španělska, Turecka, Spojeného království a USA. BGI Trade Center v hale 1 s 31 vystavovateli bude opět středobodem mezinárodního velkoobchodu s rostlinami. Společný stánek „Young Innovators“ v hale 5, který sponzoruje německé spolkové ministerstvo hospodářství, se zaměří na německé start-upy.

Speciální přehlídky a tematické sektory

V Zeleném městě v pavilonu 1A se budou obchodní asociace prezentovat v zahradnickém infocentru a budou k dispozici pro zodpovězení dotazů členských společností. Navazující naučný pořad "Zahrádkáři to umí!" osvětlí důležité a kontroverzní téma ochrany rostlin v roce 2024. Již podruhé bude spuštěn IPM Concept Store v hale 5. Zvláštní pozornosti se zde dostane sortimentu pro podporu prodeje. Zahradnictví je v současnosti orientováno zejména na nadcházející klimatické cíle. Stromy a trvalky přátelské k hmyzu budou středem pozornosti komentovaných prohlídek, kterých pro velký zájem na předchozím ročníku plánují pořadatelé letos více. Jejich začátek bude v Meeting Pointu v hale 6. Užitkové vozy pro zahradnictví budou mít na IPM ESSEN poprvé svůj vlastní speciální prostor. Výrobci budou produkty prezentovat v hale 7, zatímco hala 4 bude zároveň technickým zázemím, kde bude Inovační centrum zahradnické techniky v krátkých prezentacích poskytovat informace o aktuálních řešeních. Společně se tam představí mladé start-upy, firmy a projekty z oblasti výzkumu a vědy.

Kongresové centrum

Přilehlé Kongresové centrum Essen bude mít také silný potenciál. Na "Training Day" 24. ledna se bude vše točit kolem mladých talentů a náboru kvalifikovaných pracovníků. Ve stejný den bude Svaz německých školek (Bund deutscher Baumschulen) pořádat seminář „Velké stromy pro město“, který je věnován budoucnosti městské zeleně a její realizaci. 25. ledna pak začne kongres „Galabau Ausblicke“, který pořádá Asociace zahradnictví, krajinářství a výstavby sportovišť Severní Porýní-Vestfálsko (Verband Garten-, Landschafts- und Sportplatzbau Nordrhein-Westfalen). Akce bude pokračovat perspektivami pro mladé manažery na fóru „Career + Future“, které pořádá Eugen Ulmer Verlag.*

Zdroj: IPM ESSEN

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down