Mezinárodní veletrh IPM ESSEN 2023 se zaměří na inovativní zahradní technologie a udržitelnou výrobu

Udržitelnost a změna klimatu budou hlavním tématem připravovaného mezinárodního veletrhu IPM ESSEN 2023. Po posledním zasedání poradního výboru IPM ESSEN se účastníci shodli, že zahradnictví čelí velkým výzvám. Kromě nedostatku kvalifikovaných pracovníků a změny klimatu je pro zelený sektor velkým problémem energetická krize.

Jedním z nástrojů, jak zahradní výrobu přizpůsobit budoucnosti, mohou být moderní technologie. Veletrh IPM ESSEN, který proběhne v německém Essenu od 24. do 27. ledna 2023, se právě proto zaměří na technologický sektor. V hale 4 najdou návštěvníci nově centrum inovativních zahradních technologií. „Společně řešíme výzvy tohoto odvětví. Nejlepší příležitostí k tomu je chystaný veletrh IPM ESSEN. Začátkem roku 2023 to bude platforma udávající trendy pro zelený sektor, kde lze diskutovat o nejrůznějších tématech zahradního odvětví a současně bude možné zhlédnout všelijaké inovace,“ říká Eva Kähler-Theuerkauf, předsedkyně poradního sboru a prezidentka Zahradnického svazu Severního Porýní-Vestfálska.

V hale 4 budou prezentovat své produkty a projekty firmy a start-upy, nebudou chybět panelové diskuse a přednášky o současném stavu vědy. V Zahradnickém infocentru v Green City se návštěvníci dozvědí v rámci vzdělávací show, jaké možnosti již zahradnictví úspěšně využívá pro udržitelnou a energeticky úspornou výrobu. Mottem je heslo Zahradníci to dokážou! – Šetřit zdroje a vyrábět udržitelně.

Jaké budou stromy budoucnosti? Které rostliny snášejí horko, sucho, silný déšť a bouřky? Změna klimatu se projevuje i v městských zelených plochách. Zahradní a krajinářští architekti chtějí využívat rostliny, které si poradí i s náročnými klimatickými podmínkami. IPM ESSEN proto nabízí v hale 6 exkurzi na téma „klimatické stromy“ a současně se zaměří také na podporu biodiverzity. Ve spolupráci s Bund deutscher Staudengärtner, Stauden Ring a vybranými vystavovateli se mohou návštěvníci zúčastnit prohlídky trvalek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down