Zelená burza po třech letech naživo

Kontraktační výstava školkařských výpěstků Zelená burza 2024 se uskutečnila v areálu společnosti Školky – Montano spol. s r. o. v Přerově nad Labem. Po třech letech, kdy kvůli covidové pandemii probíhala pouze online, se čeští pěstitelé konečně opět setkali osobně.

Organizátorem Zelené burzy je Svaz školkařů České republiky, který poskytuje výstavní kontraktační prostor všem členským firmám za stejných podmínek, bez ohledu na jejich velikost a nabídku sortimentu. Letos se v rámci 13. ročníku akce prezentovalo více než dvacet vystavovatelů.

Za necelé dva dny bylo vytvořeno přes 250 objednávek, jejichž hodnota přesáhla částku z minulého roku za celý měsíc. Nejedná se však o finální výsledek, jelikož až do konce ledna probíhal nákup také on-line (v době uzávěrky časopisu prodej on-line stále probíhal – pozn. red.)

Digitalizace je standardem

Všechny rostliny letošní výstavy byly označeny QR kódem a jejich objednávání probíhalo i přes mobilní aplikaci. Letos se poprvé v historii Zelené burzy ustoupilo od tištěných katalogů. Digitální verze tištěné katalogy plně nahradila a snížila náklady spojené s tiskem s udržitelným bonusem. Organizátoři na základě zpětné vazby mají jistotu, že tato forma objednávání se bez problémů osvědčila.

Kompletní nabídku všech vystavujících firem bylo možné shlédnout a následně vytvořit objednávku na internetových stránkách burza.zeleny-portal.cz nebo v mobilní aplikaci jak pro systém android, tak pro systém iOS. Zelený portál umožňuje pohodlné vyhledávání požadovaného produktu a filtrování podle konkrétního dodavatele

Díky aplikaci mohli uživatelé obou systémů na výstavě načíst QR kódy vybraných rostlin a vytvořit objednávku v digitální podobě. Tím odpadlo méně praktické a pracné vyplňování tištěných formulářů. Uživatelé zeleného softwaru GSoft mohli nabídky i objednávky efektivně načítat přímo do softwaru.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 2/2024*

Text a foto: Daniela Urešová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down