08.02.2024 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zahradnická fakulta MENDELU představuje v roce 2024 dva nové studijní programy

Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně vstupuje do roku 2024 s nabídkou dvou nových studijních programů, které nabízí studentům jedinečné možnosti specializace v oblasti udržitelného zemědělství a školkařství.

Profesně zaměřený program Školkařství nabízí studentům možnost stát se odborníky v oblasti množení a pěstování okrasných, ovocných, lesních dřevin a trvalek. V průběhu studia získají studenti/posluchači komplexní přehled o problematice školkařství, moderních pěstitelských technologií, dendrologii, pomologii a sortimentech trvalek. Spolupráce s profesními školkařskými svazy studentům umožní získat praktické znalosti o provozní činnosti v této oblasti a následně se stát odborníky na množárenské technologie a produkční systémy. Program Školkařství vznikl v rámci Národního plánu obnovy.

Dalším nově otevřeným akademickým studijním programem je Cirkulární horti-produkce, který klade důraz na udržitelnou produkci potravin a minimalizaci ekologické stopy v zemědělství. Tento moderní program poskytuje studentům teoretické i praktické znalosti z oblasti biologie rostlin, technologických inovací a moderních postupů v produkci potravinových zdrojů. Studenti budou schopni navrhovat a implementovat ekologicky šetrná řešení v různých kontextech, včetně městského prostředí. Pro zájemce bude otevřen bakalářský i magisterský stupeň studia.

Výuka obou studijních programů začíná v druhé polovině září 2024. Přihlášky do studia už je možné podávat nyní.

Garanti studijních programů

Cirkulární horti-produkce: doc. Ing. Tomáš Kopta, Ph.D.

Školkařství: Ing. Tomáš Nečas, Ph.D.

Zdroj: MENDELU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down