Stránky Ministerstva zemědělství mají od 1. září nový vzhled

Ministerstvo zemědělství (MZe) dnes po 20. hodině uvede do provozu novou podobu svých webových stránek prostřednictvím portálu eAgri. Dosud používané webové stránky MZe z roku 2010 již byly zastaralé a nevyhovovaly současným trendům a technickým požadavkům. Stránky prošly nezbytnou technologickou a designovou obměnou. Budou srozumitelnější a lépe přístupné pro občany, a to včetně těch, kteří mají zrakové postižení.

Nová podoba webových stránek Ministerstva zemědělství je zároveň nově přizpůsobená i pro mobilní zařízení. Web je svým písmem a uspořádáním upraven tak, aby ho mohli používat také hůře vidící nebo nevidomí. Samozřejmostí je grafická podoba odpovídající systému gov.cz., tedy vzhledu vládních webů, který by měla být v budoucnu jednotná.  

Prvních 60 dní, tedy do 31. října 2023, budou stránky provozovány v pilotním režimu. Návštěvníci mají možnost hlásit případné technické závady a další nedostatky prostřednictvím speciálně založené mailové adresy vidimchybu@mze.cz. IT oddělení MZe bude případné problémy neprodleně řešit.

Vstřícnější pro zrakové postižené

„Stránky eAgri jsou centrálním bodem pro přístup našich občanů k důležitým informacím, aplikacím a registrům ministerstva, a přitom od spuštění webových stránek v roce 2010 nebylo do jejich rozvoje významně investováno. Právě proto byla jejich obnova pro správné fungování nezbytná. Věřím, že to naši zemědělci, potravináři, lesníci a další pracovníci v resortu ocení. Dalším přínosem je, že při tvorbě nového webu mysleli programátoři i na lidi se zrakovým postižením, pro které jsou nyní stránky mnohem vstřícnější,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL).

Struktura webu MZe zůstává zachována. Návštěvníci najdou všechny informace, stejně jako doposud, zařazené do jednotlivých tematických sekcí. Novou podobu stránek mají také resortní organizace Česká plemenářská inspekce a Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, které jsou pod web MZe integrovány.*

Zdroj: MZe

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down