29.11.2023 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slavnostní podpis memoranda VÚRV a ZUČM

Vyvrcholením semináře Pěstování česneku: Výzkum a praxe, který dnes uspořádal Výzkumný ústav rostlinné výroby, v. v. i., (VÚRV) v Praze byl slavnostní podpis memoranda VÚRV se Zelinářskou unií Čech a Moravy, z. s. (ZUČM). Za ZUČM podepsala dohodu o spolupráci její předsedkyně Ing. Monika Nebeská a za VÚRV ředitel RNDr. Mikuláš Madaras, Ph.D.

V úvodu krátce popsal historický vývoj zelinářského výzkumu, který kontinuálně pokračuje do současnosti, prof. RNDr. Ing. František Kocourek, CSc., z VÚRV.

Vzájemná spolupráce

ZUČM a VÚRV se podpisem memoranda zavázaly spolupracovat na inovacích a transferu výsledků výzkumu do praxe, zejména v oblastech pěstebních technologií zeleniny, strategiích kontroly chorob a škůdců a technikách udržitelného zemědělství, především integrované produkce zeleniny (IPZ). Cílem je rovněž spolupráce ve šlechtitelských programech, motivace pěstitelů ke sdílení zkušeností o vlastnostech genetických zdrojů zeleniny a hodnocení nových kultivarů z hlediska vlastností, jako jsou výnos, odolnost vůči chorobám a nutriční obsah. Obě strany díky memorandu budou vzájemně propagovat svou činnost na odborných i veřejných akcích a budou spolupracovat v rámci národních a mezinárodních vědecko-výzkumných projektů atd.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down