16.12.2023 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sází na květinové novinky i podporu zahradničení

Pro rok 2024 rozšířila společnost Plantana s. r. o. nabízený sortiment letniček, trvalek, okrasných trav, zeleniny a drobného ovoce o spoustu novinek a navíc připravila pro fanoušky zahradničení jedinečné produkty. Zámek Berchtold u Velkých Popovic byl letos na podzim svědkem představení novinek mladého materiálu pro nadcházející sezónu. Tým společnosti Plantana pomáhá zahradníkům s marketingem také pomocí konceptů Garden Star, Roubovaná se vyplatí nebo Bylinky a koření, důležitý je také kvalitní zákaznický servis.

V úvodu uvítal přítomné manažer společnosti Plantana s. r. o. Jan Drtil. Jak vysvětlil, všechny novinky najdou zájemci v katalozích a prezentace na stránkách www.plantana.cz.

Pelargonie a petúnie

Novinky v sortimentu letniček a trvalek firem Syngenta a Hogendoorn představil Tomáš Kulhánek. Společnost Syngenta si pro novou sezónu připravila pestrou škálu nových odrůd letniček. Hybridní pelargonie jsou pro spotřebitele atraktivní díky bohatému kvetení od jara až do podzimu a větší odolností ke špatným podmínkám. Pelargonium interspecific Calliope® L – Calliope ® M vyniká červenými květy a velkými zelenými listy. Calliope M (medium) je vhodné pro dopěstování v květináčích K12/K13 až K15. Tato série nabízí širokou paletu barev květů a má sytě zelené listy, rostliny jsou uniformní. Vynikající vlastnosti jako Calliope má kompaktnější série Pelargonium interspecific Mojo®, má však tmavší listy. Díky jeho kontinuálnímu kvetení bez přestávek ho stále více pěstitelů používá místo Pelargonium zonale. V sortimentu je šest barev s novinkou Scarlet s červenými květy. Již zavedený kultivar Dark Red je pozdnější, ale dostatečně raný pro prodej na začátku sezóny. Pelargonium interspecific Pretty Little upoutává sytě růžovými květy s očkem, doporučená velikost květináče je K12/K13, při pěstování lze kombinovat se sérií Mojo. Řízkované petúnie Petunia hybrida Sanguna® s kulatým habitem rostlin se rozrostla o novou sérii Sanguna® Mega s většími květy v růžové (Pink Vein, Rose Vein) a fialové barvě (Purple Vein). Kompaktní rostliny lze pěstovat více na husto, květy vytváří po celé rostlině, nejen po obvodu. Lze je kombinovat se surfíniemi, které dělají větší převis, ale nekvetou tolik uprostřed. Habitem podobná sérii Sanguna je Petunia hybrida Fun House, která rozšiřuje barevnou škálu o speciální barvy (Mango Punch, Peach Melba, Ruby Glow, Potpourri aj.), které jsou velmi intenzivní a neblednou. Rostliny kvetou raně a dobře rozvětvují. Petunia hybrida Shortcake Blueberry a Raspberry vytváří kompaktní, neúnavně kvetoucí rostliny s drobnějšími fialovo-bílými a růžovo-bílými květy. Petunia hybrida Itsy má velice drobné květy podobné jako Bacopa. Zpočátku mají zaoblený a poté převislý habitus. Rostliny jsou extrémně odolné vůči měnícím se povětrnostním podmínkám a horku. Silně odnožují a jsou tolerantní vůči kolísání pH. V sérii jsou barvy Magenta, White s odolnějšími rostlinami než Bacopa a nová odrůda Light Pink s výraznými světle růžovými, neblednoucími květy.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 12/2023.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down