15.01.2024 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Revitalizovaný park Střed v Mostě se pro veřejnost otevře v květnu

Město Most přebírá od zhotovitele revitalizovaný park Střed. K pracím má na 200 výhrad. Počítá, že je firma odstraní do konce dubna. Veřejnosti se park s novým hřiště pro sportovce či kavárnou otevře 1. května. Novinářům to dnes řekl primátor Marek Hrvol (ProMOST).

Obnova parku poblíž sportovní haly, který léta chátral, začala v červnu 2022. Termín dokončení byl září 2023. "S pracemi nejsme spokojeni. Bylo velké množství chyb v samotném projektu, kvůli kterému se musely některé věci předělávat. Třeba se počítalo se zachováním původního vodního prvku, což se ukázalo jako nemožné. Výhrady jsou hlavně technického charakteru," uvedl Hrvol. Zpoždění bylo několik týdnů, město ale nechtělo otvírat park v zimě. "Rozhodli jsme se počkat na jaro, kdy budou hotové i úpravy zeleně," uvedl primátor.

V parku v centru města, kterým si Mostečané budou moci zkrátit cestu, vznikla nová síť cest, řada herních prvků pro menší děti, nové hřiště pro sportovce, zázemí pro správce či kavárna, pro kterou teď radnice hledá nájemce. Nájemné bude 7000 korun na měsíc, to je 84.000 korun na rok. Smlouvu chce město podepsat na pět let.

Průzkum veřejného mínění

Přestavbě parku předcházel průzkum veřejného mínění, v němž lidé uváděli, co by si v něm přáli. Území se upravilo podle návrhu týmů architektů a krajinářů kolem Tilla Rehwaldta a Patrika Hoffmana, kteří vyhráli architektonickou soutěž. Park je řešen tak, aby nevyžadoval vysoké finanční ani časové nároky na údržbu. Bude osvětlen a doplněn mobiliářem, jako jsou lavičky či pódium pro kulturní akce.

Náklady na veškeré práce činily podle primátora zhruba 120 milionů korun. Nadace Proměny podpořila projekt 25 miliony korun. Přislíbeny má radnice ještě další dotace ve výši 44 milionů korun.

Loni v létě dva jeřáby usadily do parku sochu Biologické těleso sochaře Josefa Klimeše, které zakoupilo město před padesáti lety.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down