18.01.2024 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Praha 5 hledá firmu, která vybuduje park na Malvazinkách

Praha 5 vypsala tendr s odhadovanou hodnotou 36,5 milionu korun bez DPH na vybudování parku na Malvazinkách v lokalitě zvané Na Pláni, kde byla v minulosti v plánu bytová výstavba. ČTK o tom informovala Gabriela Froňková Dousková z odboru vnějších vztahů a komunikace radnice. K využití pozemků v minulosti vznikla studie, která zahrnovala i stavbu bytových domů, s tou však nynější vedení radnice nepočítá.

Zatravněné prostranství o rozloze asi 6000 metrů čtverečních se nachází mezi ulicemi K Vodojemu a Na Pláni. Před zahájením prací nechá radnice zbourat staré garáže, které se na prostranství nacházejí. Podle dřívějšího vyjádření místostarosty Prahy 5 Radka Janouška (Praha 5 Sobě) by park měl být dokončen do podzimu letošního roku.

Centrem parku má být plocha, která bude sloužit jako sportovní hřiště a pro setkávání obyvatel. U ní bude dětské hřiště a také nový objekt zázemí s toaletami, kuchyňkou, šatnou a skladovacími prostory. V místě vzniknou i nové cesty a propojení s okolím.

V minulosti Praha 5 uzavřela smlouvu s firmou Geosan Group, která na pozemcích plánovala stavět byty. Následně proti výstavbě začali protestovat místní obyvatelé. Radnice nakonec smlouvu s developerskou firmou vypověděla a následný soudní spor vyhrála.

Zapojení místních obyvatel

V předminulém volebním období nechala městská část zpracovat studii, do jejíž přípravy zapojila místní obyvatele. Ti se podle Froňkové Douskové formou takzvaných participativních setkání zapojili i do přípravy finální verze projektu parku. "Poslední z nich (setkání) se uskutečnilo v loňském roce a byla na něm představena konečná podoba projektu před zahájením realizace," uvedla mluvčí.

Dříve část obyvatel studii úprav prostranství kritizovala kvůli tomu, že stále předpokládala výstavbu bytových domů. Janoušek před časem ČTK řekl, že s tou již nynější vedení radnice nepočítá. Malvazinky podle něj jako vilová čtvrť nejsou nejvhodnějším místem pro dostupné či sociální bydlení.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down