06.12.2023 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podzim ve znamení vinařských výjezdů

Rok 2023 se v Národním vinařském centru nesl ve znamení exportních aktivit. Zatímco na jaře a v létě pořádalo incomingové mise, během kterých k nám zavítali mnozí odborníci a obchodníci ze zahraničí, tento podzim se zaměřilo na výjezdy.

Ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem zahraničních věcí a často také agenturou CzechTourism přivítalo Národním vinařském centrum hosty z Estonska, Kanady, Spojených arabských emirátů a Japonska. Na konci září Národní vinařské centrum uspořádalo první výjezdovou akci, a to na berlínskou ambasádu, kde národní sommelierka prezentovala vína České republiky. Nedlouho na to vinaři vyrazili do Kodaně. Tam se uskutečnily hned dvě akce – jedna zaměřená na turistiku a druhá soustředěná na sommeliery a obchodníky. Po Dánsku pak vyrazila exportní mise do estonského Tallinnu, kde se během dvou dnů prezentovala česká vína hned na třikrát a pokaždé bylo plno – jednou pro místní asociaci sommelierů (30 hostů), jednou pro klienty z HoReCa sektoru na místní ambasádě (35 hostů) a poslední byla degustace pro koncové klienty v místní vinotéce (25 hostů).

Tím však exportní akce pro tento rok nekončí. Chystá se prosincová vinařská mise do Jižní Koreje, kterou organizuje kancelář CzechTourismu v Soulu za podpory Národního vinařského centra, Jihomoravského kraje, Ministerstva zemědělství a Ministerstva zahraničních věcí. Národní sommelierka bude v Soulu pořádat masterclass a proběhne i volná degustace. Na akci posílá svá vína 15 českých vinařství.

Zdroj: Salon vín

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down