11.09.2023 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní sommelierka slaví rok ve funkci – co všechno stihla a na čem právě pracuje

Už je to rok, kdy byla Klára Kollárová jmenována národní sommelierkou, a od té doby se pustila do celé řady unikátních projektů. Vinaři a milovníci vína se s ní pravidelně potkávají na nových vzdělávacích programech, domácích i zahraničních akcích a mohou ji sledovat také online z pohodlí domova.

Klára Kollárová byla jmenována národní sommelierkou v září 2022 a od té doby se pustila do celé řady unikátních projektů. Vinaři a milovníci vína se s ní pravidelně setkávají na nových vzdělávacích programech, domácích i zahraničních akcích a mohou ji sledovat také online z pohodlí domova.

Během roku se desítky zájemců zúčastnili speciálních regionálních workshopů. Ty se zaměřují na témata a odrůdy relevantní pro danou vinařskou podoblast, ve které se workshop odehrává. Tento nový vzdělávací program se stal velmi oblíbeným a můžete se těšit na jeho brzké pokračování. Vedle regionálních workshopů pořádá národní sommelierka masterclass, při kterých mají účastníci možnost proniknout do hloubky probíraného tématu a na širokém výběru relevantních vzorků si nové poznatky vyzkouší v praxi.

Nejnovějším přírůstkem jsou regionální gastro workshopy. Ty se zaměřují na propagaci našich vín v gastronomii a jde o setkání provozovatelů, manažerů nebo majitelů gastroprovozoven s diskusí na téma – Proč je důležité prezentovat lokální víno a jak vůbec na to? První dvě setkání již zdárně proběhla a již brzy se zájemci mohou těšit na další, a to 13. 9. v Ostravě, 20. 9. v Pardubicích a 27. 9. v Plzni.

Důležitou součástí práce národní sommelierky je reprezentace českých a moravských vín na důležitých eventech u nás i za hranicemi. Mohli ji zastihnout návštěvníci prestižních akcí jako je kuchařský šampionát Bocuse d’Or či mezinárodní National Geographic Traveller Food Festival v Londýně. A dokonce se mohly masterclass Kláry Kollárové zúčastnit také zástupci světových značek a podniků na největším vinařském veletrhu Prowein v německém Düsseldorfu.

Kromě prestižních akcí a vzdělávacích programů se s národní sommelierkou můžete setkat v online světě. Peter „Petko“ Opet se svým internetovým seriálem Na dúšok se v březnu vydal svým slovenským divákům přiblížit krásy vinařských Čech a Moravy. V rámci všech šesti epizod jej Klára Kollárová provedla všemi našimi vinařskými podoblastmi. Projekt se setkal se vřelým přijetím, jak dosvědčují tisíce zhlédnutí epizod samotných.

Úspěchy sklízí také vlastní podcast národní sommelierky s názvem Červený nebo bílý? Ten během prvních devíti epizod přesáhl 3 000 posluchačů a je pro širokou veřejnost dostupný na všech oblíbených podcastových platformách. Při jeho poslechu se můžete těšit na zajímavé hosty ze všech koutů světa vína – od vinařů až po kuchaře a sommeliery.

Za Národní vinařské centrum jsme rádi za zájem, se kterým se aktivity národní sommelierky setkaly, a nadále budeme aktivně pracovat na tvorbě nových a zajímavých projektů.

Zdroj: NVC

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down