Park s vyhlídkou na Žlutém kopci v Brně se po obnově otevřel veřejnosti

Obnovený park s vyhlídkou pod Tomešovou ulicí na Žlutém kopci v Brně je otevřený pro veřejnost. Zahradníci odstranili ploty, které od podzimu chránily zeleň a zejména trávníky, a lidé tak mohou prostor využívat. Úpravy prostoru nad starobrněnským pivovarem tím ale nekončí, řekl dnes novinářů starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

"Prostor byl zarostlý a vyhlídka vybudovaná někdy v 50. nebo 60. letech minulého století v akci Z byla zanedbaná. Nyní je park rozšířený také o dvě zahrádky. Úpravy navazují na práce z roku 2022, kdy bylo při Trýbově ulici opraveno hřiště pro míčové hry, vybudováno workoutové hřiště a veřejný gril," uvedl starosta.

Revitalizace zeleně

Největší parková plocha, která má vzniknout v sousedství dnes otevřeného parku nad ulicí Hlinky na místě současné zahrádkářské kolonie, je ve fázi příprav. Bude mít rozlohu asi 33 000 čtverečních metrů a rozlohou bude odpovídat asi 1,5násobku Moravského náměstí. Revitalizace parku na Žlutém kopci, při níž byly vykáceny náletové dřeviny a naopak vysazena třicítka stromů a prostor byl doplněn mobiliářem, vyšla městskou část na 6,8 milionu korun bez DPH. "Ze dvou zrušených zahrádek jsme zachovali ovocné stromy i bylinné patro obohacené o některé rostliny ze zahrádek. Kromě ovocných stromů tu budou dozrávat i plodiny na keřích jako ve veřejném sadu, " uvedla autorka úprav, architektka Eva Wagnerová.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down