10.05.2024 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Praha 5 vybrala nového projektanta úprav parku Kavalírka v Košířích

Projektovou dokumentaci dlouho plánovaných úprav parku Kavalírka v Košířích vytvoří pro radnici Prahy 5 za zhruba 2,4 milionu korun s DPH studio Jakub Cigler Architekti. Vyplývá to z usnesení radních městské části. Studio převezme přípravu projektu po firmě KOOA, se kterou radnice loni kvůli opakovanému neodevzdání projektu v termínu rozvázala smlouvu. Práce by mohly začít koncem příštího roku, řekl ČTK radní městské části Radek Janoušek (Praha 5 Sobě).

Původní architekt měl podle radního loni v létě odevzdat dokumentaci se zapracovanými připomínkami radnice a místního spolku, který část pozemků vlastní. "Vzhledem k tomu, že neodevzdal ani po výzvách a v dodatečném termínu, tak jsme tu smlouvu rozvázali," řekl Janoušek. Termín pro odevzdání byl podle něj v minulosti dvakrát prodloužen.

Celková úprava

Úpravy parku v ulici Pod Kavalírkou budou podle radního spočívat v celkových úpravách a zlepšení prostředí pro obyvatele. "Dnes je stav parku poměrně hodně dožitý," řekl. Dodal, že kromě úprav zeleně při zachování co největšího množství současných vzrostlých stromů budou úpravy zahrnovat menší sportoviště, dětské hřiště či nové lavičky. "Byl bych rád, abychom ke konci příštího roku začali a v roce 2026 byl projekt dokončen," doplnil Janoušek.

K záchraně parku, kde byla v minulosti v plánu developerská výstavba, vznikl v roce 2006 spolek místních obyvatel. Pozemky městská část odkoupila před několika lety od soukromých vlastníků a součástí transakce bylo i to, že jejich menší část vlastní právě místní spolek. Radnice za parcely zaplatila 20,4 milionu korun, sdružení přispělo dalších 1,1 milionu.

Praha 5 koncem loňského roku dokončila revitalizaci parku Mrázovka za zhruba 40 milionů korun. Na Malvazinkách plánuje v letošním roce vybudovat park v lokalitě Na Pláni, která byla také v minulosti určena pro výstavbu, ze které však po odporu místních obyvatel sešlo.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down