29.02.2024 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Park na Malvazinkách vyjde Prahu 5 na 33,4 milionu korun bez DPH

Nový park ve smíchovské čtvrti Malvazinky vybuduje pro Prahu 5 za zhruba 33,4 milionu korun bez DPH firma Gardenline. Tento týden o tom na základě vypsaného tendru rozhodli radní městské části. Park se bude nacházet v lokalitě Na Pláni, kde měly v minulosti vyrůst bytové domy, po odporu místních obyvatel z toho však sešlo.

Trávník i sportovní hřiště

Zatravněné prostranství o rozloze asi 6000 metrů čtverečních se nachází mezi ulicemi K Vodojemu a Na Pláni ve vilové čtvrti na Smíchově. Podle dřívějšího vyjádření místostarosty Prahy 5 Radka Janouška (Praha 5 Sobě) chce radnice úpravy prostranství dokončit letos.

Centrem nového parku bude plocha sloužící jako sportovní hřiště a k setkávání místních obyvatel. U ní bude dětské hřiště a také nový objekt zázemí s toaletami, kuchyňkou, šatnou a skladovacími prostory. V místě vzniknou i nové cesty a propojení s okolím.

Ohledně prostranství uzavřela Praha 5 v minulosti smlouvu s firmou Geosan Group, která tam plánovala stavět byty. Po odporu místních radnice smlouvu s developerskou firmou vypověděla a následný soudní spor vyhrála.

V předminulém volebním období nechala městská část zpracovat studii úprav lokality, do jejíž přípravy zapojila místní obyvatele. Část z nich následně dokument kritizovala kvůli tomu, že stále nevylučoval výstavbu menšího počtu bytových domů. Janoušek nicméně před časem ČTK řekl, že s ní nynější vedení radnice nepočítá.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down