24.08.2023 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pálavské vinobraní v Mikulově nabídne ochutnávku 655 vín, vystoupí umělci

Více než 600 vzorků vín budou moct lidé ochutnat na letošním Pálavském vinobraní v Mikulově. Uskuteční se od 8. do 10. září. Návštěvníci uvidí i tradiční historický průvod s herečkou Chantal Poullainovou. Na slavnostech vína vystoupí řada hudebníků, přichystané jsou doprovodné programy pro děti i dospělé, uvedla dnes pořádající Mikulovská rozvojová v tiskové zprávě.

Ochutnat vína při příležitosti Národní soutěže vín mikulovské podoblasti budou moct lidé od pátku 8. září ve Velkém zámeckém sále. "Návštěvník si na zámku zakoupí degustační bločky, které posléze smění za vybrané vzorky vín, kterých bude letos v Mikulově na Pálavském vinobraní úctyhodných 655. Je tedy z čeho vybírat a každý si najde to své," uvedla ředitelka vinobraní Petra Eliášová.

Pálavské vinobraní

Tradiční historický průvod projde mikulovským náměstím v sobotu v poledne. V jeho čele bude král Václav IV. v doprovodu královny, kterou ztvární herečka Chantal Poullainová. Historický program doplní kejklířská vystoupení či přehlídky kostýmů.

O víkendu vystoupí řada umělců. V pátek zahraje například skupina Jelen, v sobotu vystoupí slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, Anna K. nebo skupina Čechomor. Kromě koncertů populární hudby lidé uslyší četná folklorní uskupení, zahraje například Jiří Pavlica s Hradišťanem nebo uherskohradišťská cimbálová muzika Harafica.

Kromě kulturního programu se uskuteční také diskuse o tématech spojených s vínem a dalšími obory. Své poznatky přijede prezentovat kardiochirurg Jan Pirk nebo pianista Ivo Kahánek. Dobrovolníci se budou moct zapojit také do pomoci sedmiletému Matějovi ze Zlína, který potřebuje dárce kostní dřeně.

Vinobraní v Mikulově se koná ve stejný termín jako Znojemské historické vinobraní. Zájem je podle mluvčího Mikulovské rozvojové Dominika Ryšánka srovnatelný s loňským rokem. Většina lidí si kupuje na Pálavské vinobraní vstupenky v předprodeji. "Část lidí kupuje do konce měsíce června permanentku za zvýhodněnou cenu. Ta je letos dražší o 50 korun, stojí 850 korun. Naprostá většina lidí nakoupí permanentky na vinobraní do konce srpna, lidé se rozhodují i podle počasí. Na místě si vstupenku koupí asi pětina návštěvníků," uvedl Ryšánek. Permanentka v předprodeji stojí 1000 korun, na místě ji lidé koupí za 1200 korun.

Pro návštěvníky, kteří přijedou autem, organizátoři vyhradili sedm parkovišť. Využít budou moct zdarma kyvadlovou autobusovou dopravu. Podrobné informace najdou lidé na webových stránkách Pálavského vinobraní.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down