17.09.2022 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na vinici svaté Kláry v Troji se o víkendu koná vinobraní

V pražské botanické zahradě v Troji se dnes a v neděli koná tradiční vinobraní. Oslavy sklizně na vinici sv. Kláry nabídne vína z Čech a Moravy i místní produkci, která zahrnuje odrůdová vína, cuvée a nově také šumivá vína. Chybět nebude burčák, jídlo a doprovodný program přímo na vinici i v prostorách Ornamentální zahrady. Základní vstupné činí 250 korun, děti zaplatí 150 Kč. V ceně je vstup do venkovních expozic botanické zahrady, skleníku Fata Morgana či prohlídka expozice výroby vína s průvodcem.

Návštěvníci se kromě ochutnávání vín mohou podívat do charitativního stánku nejen s oblečením z druhé ruky, který zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy. V řezbářské dílně si děti i dospělí zkusí pracovat s dřevem. V botanickém stánku se zase dozví zajímavosti o vinné révě, jejím pěstování i zpracování na víno. Během víkendu vystoupí v Troji také hudební skupiny, písničkáři, buskeři či harmonikářka.

Vinice svaté Kláry je jednou z nejstarších i největších v Praze, od roku 1995 spadá pod správu botanické zahrady. V roce 2003 byla obnovena výroba vína a od sklizně 2009 hrozny zpracovávají místní vinaři přímo pod vinicí ve sklepě s moderní technologií. Celoročně mohou zájemci ochutnat jejich produkci v místní vinotéce.

V Praze se každoročně koná během září několik vinobraní. Minulý víkend bylo na Pražském hradě i na Vinohradech, na Grébovce bude za týden. V sobotu 24. září se chystá vinobraní na Svatováclavské vinici v areálu Pražského hradu. Jde o nejstarší českou vinici, jejíž historie sahá do 10. století.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down