04.08.2016 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Okrasné dřeviny z České Skalice

Široký druhový i odrůdový sortiment okrasných dřevin včetně základní nabídky trvalek, ukázkové výsadby, poradenský servis včetně návrhu a realizace zahradních a parkových úprav – to vše v prvotřídní kvalitě a profesionálním provedení nabízí zákazníkům Zahradnictví Hrabík v České Skalici.

Převážná většina našich domácích okrasných školek vznikla transformací bývalých zahradnických provozů, jež byly součástí přidružené výroby zemědělských družstev či městských komunálních služeb. Tentokrát jsme však navštívili školku, která vznikla doslova na ,,zelené louce´´. Historie Zahradnictví Hrabík se začala psát v roce 1993 koupí rovinatého polního pozemku o rozloze 0,8 ha na předměstí České Skalice. Po následné kultivaci a oplocení plochy, vyhloubení vrtu pro zdroj zálivkové vody a zbudování provizorního zázemí se manželé Hrabíkovi zpočátku věnovali produkci ovocných výpěstků, zejména drobného ovoce,  okrajově i růží. V návaznosti na složitosti a administrativní náročnost v tomto segmentu zahradnických výpěstků a stále se zvyšující poptávku po okrasných rostlinách školka postupně přešla z produkce ovocných výpěstků na okrasné dřeviny. Po rozšíření pěstebních ploch v roce 1997 dosahuje současná výměra školky 1,6 hektaru.

V nabídce dominují výpěstky z vlastní produkce

Samotná produkce okrasných výpěstků se odehrává na ploše 1,27 ha, z toho kontejnerovna zabírá velikost cca 0,5 ha. Vzhledem k limitující velikosti školky se ve volné půdě (0,7 ha) pěstuje pouze omezený sortiment dřevin, po kterém je velká poptávka.

 

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 8/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down