Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek

Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.

Ve výzvě Sázíme budoucnost lze žádat o peníze na výsadby stromů či keřů a následnou péči o ně, nově ale žadatelé mohou do svých projektů zahrnout i další sérii adaptačních opatření ve volné krajině.

S8zíme budoucnost

"Cílem iniciativy je posílit odolnost naší krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny. Toho můžeme docílit nejen výsadbou stromů a péčí o ně, ale také dalšími adaptačními opatřeními jako třeba tvorbou travních pásů, modelováním terénu pro lepší zasakování vody nebo obnovou polních cest. Proto jsme se letos rozhodli grantovou výzvu Sázíme budoucnost rozšířit i o tato opatření," uvedla vedoucí iniciativy Sázíme budoucnost Anna Poledňáková. Jde o poslední výzvu nadace v roce 2024 určenou na výsadbu, v ní rozdělí dva miliony korun. Peníze pocházejí od drobných dárců a firemních partnerů. Žádosti lze podávat elektronicky do konce července na stránkách Nadacepartnerstvi.cz. Letos na jaře nadace uvedla, že v projektu Sázíme budoucnost lidé za pět let vysadili přes 4,3 milionu stromů, do výsadby se zapojilo víc než 106 000 dobrovolníků. Nové stromy rostou na 8854 místech. Cílem projektu je vysadit symbolických deset milionů stromů mimo les.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down