11.03.2024 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Louny zaplatí za úpravy v Holárkových sadech 8,5 milionu korun

Louny zaplatí za úpravy v parku Holárkovy sady 8,5 milionu korun. V únoru si prostor převzala firma Urban Forestry, která odstraní nemocné a nebezpečné stromy a zajistí další plánované práce. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informoval mluvčí města Marcel Mihalik.

Nové stromy i záhony

Stromy, které jsou v dobrém stavu, firma ošetří a postará se také o zmlazení keřů. Vykácené stromy nahradí nová výsadba. Park doplní nové okrasné záhony, na trávnících budou vysazeny cibuloviny. Firma obnoví také cestní síť v parku, štěrkový povrch nahradí žulové kostky a na rovinných úsecích budou žulové kostky kombinované s mlatem.

V celém parku budou nové lavičky, odpadkové koše a piknikové stoly. Na stromech budou nové ptačí budky. Úpravy mají zlepšit vzhled Holárkových sadů a poskytnout návštěvníkům příjemné prostředí pro odpočinek. Práce potrvají zhruba do konce letošního roku.

Park založil Sadařský spolek lounský na konci 19. století kolem tehdejší Nemocnice korunního prince Rudolfa. V roce 1919 byl park přejmenován na Holárkovy sady na počest malíře Emila Holárka, lounského rodáka.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down