27.10.2023 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lanškroun obnoví Pivovarskou zahradu, propojí břehy potoka

Lanškroun na Orlickoústecku obnoví Pivovarskou zahradu v centru města. Terénními úpravami propojí pravý a levý břeh Třešňovského potoka. Nevznikne tam klasická lávka, lidé budou potok překonávat přes kameny, uvedla radnice v tiskové zprávě.

Třešňovský potok je většinou mělký. Lávka přes něj vést nemůže, Povodí Labe mělo výhrady kvůli průtoku vody. Studie navrhuje zasadit podél břehu pískovcové bloky, které budou sloužit i jako posezení pro návštěvníky zahrady. Lidé budou moci strouhu překročit přes kameny nebo přebrodit.

Lokální materiály

Architekti využijí hlavně materiál z regionu, což zástupci města označili za udržitelné řešení. "Použity by mohly být velké pískovco­vé bloky ze Záměle u Potštejna dopl­něné menšími bloky před několika lety vytěženými z hrází lanškrounských rybníků, které by zde našly nové uplatnění," uvedla radnice.

Pivovarská zahrada naváže na stezku pod korunami stromů, její první část město dokončilo loni v červnu. Město pak chce v lokalitě ještě vysázet víc stromů včetně ovocných. Stezka by v budoucnu mohla pokračovat až k budoucímu biotopovému koupališti u Dlouhého rybníka, které město připravuje.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down