Exkurze do univerzitních lesů MENDELU

V rámci lednového dne otevřených dveří na LDF MENDELU konaného v pátek 26. ledna se mohou zájemci z řad studentů středních škol zúčastnit exkurze do lesů Mendelovy univerzity (MENDELU), které spravuje Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny (ŠLP Křtiny).

Odjezd přihlášených účastníků je ve 12.30 od budovy „B“ Lesnické a dřevařské fakulty, Zemědělská 3. Návrat na téže místo nejpozději v 16.00.

Program

  • Příjezd k objektu Lesních školek ŠLP Křtiny přibližně ve 13.00. Přivítání v přednáškové místnosti školek, občerstvení (zvěřinový guláš, vegetariánské bagety, teplý čaj). V průběhu konzumace krátké představení ŠLP Křtiny a možností, které studentům zdejší lesy nabízí, ať již pro výuku, výzkum či trávení volného času.
  • Prohlídka areálu lesních školek, které prošly v nedávné době modernizací. Lesní školky jsou nejen významnou součástí koloběhu pěstění lesa, ale i jedním z míst pro praktickou výuku studentů Lesnické a dřevařské fakulty.
  • Procházka lesem s výkladem – pěstujeme pestré lesy pro klimatickou změnu. Do lesa se s vámi vydají zkušení průvodci, kteří ve zdejších lesích hospodaří. Mimo jiné mladá adjunktka Hanka z polesí Habrůvka i se svým čtyřnohým parťákem.
  • Myslivost na ŠLP a chata Ruměnka – na LDF MENDELU funguje Spolek posluchačů, jednou ze sekcí spolku je Myslivecký kroužek. S jeho činností na půdě univerzitních lesů účastníky exkurze seznámí ambasador studijního programu Myslivost, Filip Hvižď.

Rezervace míst na e-mailu: pr.ldf@mendelu.cz do 22. 1. 2024.

Univerzitní lesy (o rozloze 10 500 ha) rozkládající se severně od Brna spravuje Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny. Pro naše studenty jsou tyto lesy jedinečnou laboratoří, která nikdy nezavírá. Zde můžou vidět a vyzkoušet si doslova vše, o čem se učí ve škole, ale také zpracovávat své práce na odborná témata spojená s lesnictvím, krajinářstvím apod. To je taky jeden z důvodů, proč se na ŠLP nachází zhruba 16 pěstebních modelů. Zároveň je Školní lesní podnik Křtiny průkopníkem v hledání nových cest v lesnictví v době klimatické změny.  *

Zdroj: LDF MENDELU

Logo LDF MENDELU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down