22.12.2023 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do čela Státního pozemkového úřadu se od ledna vrací Svatava Maradová

Státní pozemkový úřad (SPÚ) od ledna povede Svatava Maradová. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ji do funkce ústřední ředitelky jmenuje v úterý 2. ledna. Maradová již úřad vedla od roku 2014 do července 2018, kdy rezignovala po dohodě s tehdejším ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (za ČSSD).

Ministerstvo uvedlo, že Maradová zvítězila ve výběrovém řízení, do kterého se přihlásili tři uchazeči. Jednoho úřad vyřadil kvůli nesplnění zákonných předpokladů. Maradová nahradí dosavadního ústředního ředitele Martina Vrbu, který je ve funkci od ledna 2019.

Zkušená manažerka

Podle Výborného je Maradová zkušenou manažerkou, která se dobře orientuje v problematice týkající se pozemkových úprav, majetkoprávních vztahů i adaptace krajiny na klimatickou změnu. "Její výhodou je znalost úřadu, takže dokáže velmi rychle udělat potřebné změny, které zlepší především efektivitu provádění pozemkových úprav. Očekávám od ní také zlepšení komunikace úřadu směrem k odborné i laické veřejnosti," doplnil.

Maradová uvedla, že se chce více zaměřit na mimoprodukční funkce krajiny nebo rozvoj a podporu venkova. "Musíme urychlit zpracování a realizaci projektů pozemkových úprav, ale také zlepšit komunikaci jejich přínosů pro laickou veřejnost," dodala. Státní pozemkový úřad spravuje a prodává státní zemědělský majetek, stará se také o pozemkové úpravy a řeší restituční žádosti.

V roce 2018 dnešní předseda lidovců a bývalý ministr zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) uvedl, že za odchodem Maradové z úřadu v nátlak a snahu hnutí ANO měnit lidi ve státní správě.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down