27.09.2023 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cyklistická sezona na Uherskohradišťsku symbolicky opět skončí mezi vinohrady

Cyklistickou sezonu na Uherskohradišťsku v sobotu 7. října symbolicky uzavře tradiční vyjížďka mezi vinohrady. Zájemci si mohou vybrat z pěti připravených tras, čtyř cyklistických a jedné pěší, sdělila dnes ČTK Veronika Friedlová ze spolupořádajícího sdružení pro rozvoj cestovního ruchu Region Slovácko.

Účastníci si trasy volí na základě jejich obtížnosti a nabídky vinařů podél nich. Stezky jsou často pojmenované podle vinných odrůd. "Na všech trasách bude připraveno bezmála 30 vinařských zastávek, na mnohých z nich pak občerstvení a doprovodné programy," uvedla Friedlová.

Cyklisté mezi vinohrady

Lidé budou moci vyrazit například na stezku Ryzlinku rýnského – Královskou. Svou délkou 53 kilometrů a převýšením 320 metrů je vhodná pro fyzicky zdatnější cyklisty. V nabídce jsou i kratší a méně náročné stezky Muškátu moravského a Rulandského bílého. Za poučením a historií se lidé mohou vydat na stezku Po stopách cisterciáků - Velehradská. Sadská stezka je určena zejména příznivcům pěší turistiky, ale za vinaři lze také na této trase vyrazit na kole.

Od 08:00 budou na uherskohradišťském Masarykově náměstí připraveny stánky s občerstvením, se snídaní si tedy účastníci vyjížďky nemusejí podle organizátorů dělat starosti. Následovat bude společná rozcvička a start vyjížďky. Registrovat k ní se lze s předstihem na webu Regionu Slovácko, případně v den konání přímo na místě. Po návratu z vinohradů nabídne odpolední program na Masarykově náměstí koncert kapely akuStyk. Připravena bude i tombola, lidé se mohou těšit také na vinný trh s nabídkou lokálních vinařů.

Obdobná vyjížďka mezi vinohrady cyklistickou sezonu na Uherskohradišťsku na jaře také zahajuje. Jarní i podzimní varianty akce se každoročně účastní stovky lidí. Na Uherskohradišťsku je síť hojně využívaných cyklostezek. Páteřní je cyklostezka podél Baťova kanálu, města a obce v regionu v posledních letech vybudovaly další trasy.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down