26. Dny zahradní a krajinářské tvorby

Každá konference hledá své nosné téma. Také my se můžeme zaměřit na oblasti, které jsou často a nahlas diskutovány nejen odbornou veřejností. Prodiskutovat, jaký vliv bude mít tání permafrostu na globální klima. Zaměřit se na geopolitické konflikty v kontextu naší odbornosti. Naopak, péče o naše nejbližší okolí je považována za problematiku okrajovou. A nutno podotknout, že určitě ne právem.

Pro nás, kteří pracujeme s živým materiálem a s dlouhodobým výhledem jeho stavu, je potřeba na smysluplnost péče o veřejný prostor myslet již od začátku procesu jeho plánování. Do realizací ve veřejném prostoru jsou v poslední době investovány stále větší objemy finančních prostředků. Je však také dostatečně pamatováno i na financování následné péče?

Jsme svědky častého skloňování pojmů, jakými jsou např. ekosystémové služby, nakládání s dešťovou vodou a modrozelená infrastruktura. Vnímají ale všichni aktéři potřebu diskuse nad následnou péčí od návrhu projektu až po jeho realizaci? Bohužel, bez řádné péče nepřinesou tyto prvky kýžený efekt a zbude po nich pouze nenaplněný potenciál.

Tématem letošního, již 26. ročníku konference v Luhačovicích je proto následná péče. Zaměříme se na ni nejen z pohledu města, ale také v bližším detailu.

První blok nabídne úvod do celé problematiky a zamyšlení „Kam kráčíš, veřejný prostore?“.  Ve druhém bloku se zaměříme na otázky spojené se zdroji vody a efektivitou závlah. Třetí blok nás zavede mezi ukázkové projekty a dobré příklady z praxe. Závěrečný čtvrtý blok věnujeme péči v detailu.

Pro koho je akce určena

  • Krajinářské architekty a projektanty
  • Odborné pracovníky státní správy
  • Majitele a zaměstnance zahradnických firem
  • Odborné pedagogy, studenty...

Kam kráčíš, veřejný prostore?

Konference  proběhne  29. 11. - 1. 12. 2023.   Odborný garant programu je Ing. et Bc. Radek Prokeš, Ph.D.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: SZKT

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down