09.05.2005 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zvýšený zájem o růžová vína

Zvýšený zájem konzumentů o růžová vína zaznamenali pořadatelé Valtických vinných trhů. Na největší výstavu svého druhu v zemi poslali proto letos výrobci 28 vzorků rosé, zatímco jindy nejvíce tři.

Celkem měli zájemci možnost ochutnat na tamním zámku 831 vzorků, z toho bezmála čtvrtinu ze zahraničí
Celkem 399 vzorků bylo v kategorii přívlastkových, nejvíce zastoupené odrůdy pak byly ´Frankovka´ a ´Veltlínské zelené´. Podle odborníků je valtická přehlídka prvním vážným srovnáním ročníku 2004, který na trhu dominuje. Jeho kvalita je velmi dobrá se svěží kyselinkou a výraznou kvalitní aromatičností. Harmonie a extraktivnost vín z loňské sklizně pak vybízí k archivaci.
Vína hodnotí pravidelně v dubnu odborná komise degustátorů se státními zkouškami. Vedl ji ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jakub Šebesta. Trhy jsou také pod dozorem a garancí ministerstva zemědělství. Titul šampiona získalo bílé Grand cuvée, tedy směs z odrůd ´Veltlínské zelené´ a ´Chardonnay´ výběr z hroznů ročník 2004 z firmy Moravíno Valtice. Mezi červenými zvítězilo rovněž cuvée ´Cabernet Sauvignon´ a ´Svatovavřinecké´ pozdní sběr ročník 2003 z firmy Vinné sklepy Valtice.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down