Zvítězila multifunkčnost a zastupitelnost strojů

Zhruba o dvě stovky hektarů veřejné zeleně ve správě Prahy 11 pečují tři desítky zaměstnanců společnosti Jihoměstská majetková a. s. Se Zdeňkem Hamajem, vedoucím Střediska údržby zeleně a komunikací této společnosti, jsme hovořili především o údržbě travnatých ploch ve správě městské části, které se intenzivně věnují od jara do podzimu.

„Pro naši práci je důležitá správná organizace. Prioritně dostáváme zadání od odboru životního prostředí z městské části, kde můžeme sami upozornit na nějaký problém, například odstranění přerostlého nebo odumřelého stromu. Vše je na posouzení OŽP, jeho referenti pravidelně mapují terén. Doporučí nám například, kterou lokalitu prioritně posekat, kde opravit lavičky, odstranit opadané listí a podobně. Vymezí, které práce je potřeba udělat přednostně,“ vysvětlil Zdeněk Hamaj.

Travní porost sečou intenzivně se sběrem zejména v okolí veřejných institucí patřících městu, jako jsou mateřské a základní školy, domovy důchodců apod. K tomuto účelu prioritně slouží žací stroj Grillo se sběrem od společnosti Pekass a. s. K dispozici mají dva modely – FD 2200 4WD a letošní novinku FD 2200 TS 4WD. „Potřebujeme stroje s pohonem všech čtyř kol, protože se staráme o údržbu spousty uměle vytvořených kopců,“ vysvětlil Z. Hamaj. Pro sečení velkých terénních nerovností slouží již několik let menší žací stroj Grillo Climber.

Celý článek naleznete v Zahradnictví č. 8/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down