17.02.2005 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zpráva o průběhu konání zahradnického veletrhu Zelený svět 2004

Již po páté se opět v první zářijový pátek a sobotu uskutečnil v prostorách podniku Agro Brno – Tuřany v pořadí čtvrtý ročník zahradnického veletrhu Zelený svět. Jeho pořadatelem je Asociace zahradnického výstavnictví (AZV), která byla založena v květnu 2000 skupinou zahradnických firem, podnikajících v oblasti pěstování květin, okrasných dřevin, ovocných dřevin, nebo zabývajících se obchodem a realizacemi.

Cílem vzniku asociace byla aktivní pomoc při budování významného postavení jednotlivých firem na českém trhu zejména v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie. Vzhledem k tomu, že počet vystavovatelů i počet návštěvníků veletrhu Zelený svět rok od roku roste lze říct, že původní nápad plní svůj účel. Tento odborný zahradnický veletrh se svým charakterem odlišuje od podobných akcí určených pro širokou veřejnost. Je určen zejména pro odborníky a obchodní partnery s cílem prezentovat jednotlivé produkty a dosáhnout kvalitních propagačních, marketingových, obchodních a společenských efektů.
Letos zastupovali vystavovatelé tyto obory: pěstování rostlin, školky, velkoobchod s květinami a floristickými doplňky, osiva, kameny, zavlažovací systémy, substráty, zahradní projekce a realizace, zahradnické školství, stroje a mechanizace, reklamní sektor a nakladatelství odborné literatury. Po loňských dobrých zkušenostech se zařazením doprovodného programu rozhodli se organizátoři v tomto trendu pokračovat i v letošním roce. Obě dopoledne probíhaly přednáškové bloky firem SYNGENTA CZECH, s.r.o., Royal Van Zanten, Bruno Nebelung, GmbH a Gramoflor a odpoledne byla věnována floristice a aranžování. Této disciplíny se zhostila SZŠ Brno – Bohunice. Návštěvníci měli též možnost shlédnout ukázku orby firmou Ferdinand Poláček. Atmosféra veletrhu byla příjemná a nevázaná a poskytla skvělé možnosti k neformálním setkáním. Jako pozitivní lze hodnotit i skutečnost, že už v průběhu veletrhu projevilo dalších 6 firem z ČR a Polska zájem zúčastnit se jako vystavovatelé dalšího ročníku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down