01.02.2022 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Změna ve fytosanitární kontrole zásilek

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) informuje o změně při provádění rostlinolékařské kontroly dřevěného obalového materiálu při dovozu zásilek z Běloruska, Číny a Indie. Tato kontrola musí nyní předcházet zahájení řízení o změně celního režimu.

Změna se týká  dovozních rostlinolékařských kontrol prováděných v rámci mimořádných opatření EU při dovozu určitých zásilek z Běloruska, Číny a Indie.

Vztahuje se na dřevěný obalový materiál, který slouží k přepravě zboží stanoveného v příloze Prováděcího nařízení Komise (EU) 2021/127 (komodit zařazených do celních kódů - 2514, 2515, 2516, 4401, 4415, 6801, 6802, 6803, 6907 a 7606) a má za cíl  omezovat zavlékání škodlivých organismů z uvedených zemí.

ÚKZÚZ bude nově provádět kontroly zásilek se záznamem v systému TRACES NT (Trade Control and Expert System New Technology) ještě před zahájením řízení o změně celního režimu, proto již nelze kontrolu ÚKZÚZ spojit s tímto řízením. 

S ohledem na propojení celních informačních systémů se systémem TRACES NT je jediným výstupem dovozní rostlinolékařské kontroly Společný zdravotní vstupní doklad (SZVD, CHEDPP), který je povinnou přílohou k celní deklaraci, a to bez ohledu na rozsah kontroly provedené ze strany ÚKZÚZ.* 

Bližší informace k postupu pro přihlášení zásilek do systému TRACES NT je zveřejněn na webu ÚKZÚZ - Dovoz a vývoz

Zdroj: ÚKZÚZ

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down