02.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlínský odbor městské zeleně nechal rozkvést město do žluté a modré barvy

Zlínský odbor městské zeleně nechal letos rozkvést město do žluté a modré. Barvy jsou typické pro město Zlín, které si letos připomíná 700 let od první písemné zmínky. První záhony, a to cibulovinové a dvouletkové, byly založeny již při loňském podzimu, sdělil v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer.

"Žluté a modré macešky v různých velikostech květů a modré pomněnky začaly zdobit záhony již před zimními měsíci, zatímco cibule se zatím skrývaly v zemi. Na jaře se pak narcisy, hyacinty, tulipány a ladoníky rozzářily v plné kráse," uvedl mluvčí. Na jaře se postupně zakládaly další záhony.

"Na začátku května byly na 17 lokalitách osety téměř všechny plochy pro letničkové výsevy speciálně namíchanou Zlínskou směsí a nyní se můžeme těšit z květů měsíčků, chrp, aster, cínií, afrikánů, sluncovek, třapatek, černuch, brutnáků a dalších na 1050 metrech čtverečních. Významné záhony na náměstí Míru, v parku Komenského, sadu Svobody a vybraných lokalitách na Jižních Svazích byly osázeny v druhé půli května mladými rostlinkami letniček, které budou kvést až do konce října," uvedl náměstek primátora Bedřich Landsfeld (STAN). Nechybí na nich letní jiřiny, slunečnice, surfinky nebo šalvěj.

Na náměstí Míru pracovníci osadili i betonové mobilní nádoby, nejen letničkami a trvalkami ve žluto modrých barvách, ale i mladými stromky jabloní.

Připomínkou funkcionalistického Zlína je sedm záhonů pod Gahurovým prospektem, kdy každý pás připomíná jedno století města. "Tak jako posledních 100 let nastal největší rozmach města, i zde se po odkvětu jarních cibulovin plocha v létě změnila již jen na jeden záhon, kdy pásy letních lilií evokují pravidelné uspořádání města a přesev letničkového výsevu sjednotí plochu do jednoho pravidelného celku," uvedl mluvčí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down