08.11.2004 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlínská radnice vysazuje květiny

Tisíce drobných cibulovin jako jsou talovíny, ladoničky, krokusy a botanické tulipány vysadili pracovníci odboru městské zeleně ve Zlíně. K nim přidali také 10 000 kusů narcisů. V různých částech města přibývá také nově vysazených stromů a dřevin.

Většinou nahrazují uhynulé dřeviny nebo stromy, které poškodila červnová vichřice. Zničila hlavně stromy na třídě Tomáše Bati, v městských částech Padělky a Cigánov.
Nová výsadba je financována z mimorozpočtových položek města, které městská zeleň získala především z plateb za ekologické újmy. Firma nebo osoba, která pokácí strom nebo zabere zeleň, totiž musí vysadit náhradu nebo způsobenou újmu zaplatit. Ročně se tato částka pohybuje řádově ve statisících korun.
Město vysadilo v průběhu tohoto roku také tisíce letniček a trvalek. Jen letničkové záhony s 25 000 kusy květin zabraly 1200 metrů čtverečních.
Zlín se již třetím rokem účastní mezinárodní soutěže, v níž se hodnotí estetika zeleně. Radnice věnuje ročně na údržbu zeleně téměř 20 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down