19.07.2023 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlín zvelebil okolí Malenovického rybníka, má vybízet k rekreaci

Zlín zvelebil okolí Malenovického rybníka, které nyní podle magistrátu vybízí ke krátkodobé rekreaci a poznávání přírody. Zarůstající území mezi zahrádkářskými osadami u silnice z Malenovic do Salaše, které jsou místními částmi krajského města, se změnilo v upravený prostor. Regenerace území s rozlohou šest hektarů však zejména zvýší kvalitu životního prostředí a posílí jeho odolnost vůči dopadům klimatických změn, sdělil dnes ČTK mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Obnova okolí rybníka začala loni v únoru. "Současné využití této pro obyvatele atraktivní plochy do značné míry odráží historické využívání krajiny s tím, že například část bývalého sadu se postupně obnovuje novými výsadbami stromů nebo založením lučních výsadeb. V právě dokončené etapě projektu se nám podařilo upravit okolí rybníka na přírodní lokalitu s novými tůňkami, které na sebe naváží některé druhy živočichů a rostlin a posílí se tak přirozený vodní režim krajiny," uvedl náměstek primátora Vojtěch Volf (KDU-ČSL).

Město při úpravách nechalo vytvořit prostor pro krátkodobou rekreaci obyvatel. "K rybníku, který jeho správce Lesy ČR čerstvě vyčistil od nánosu sedimentů, jsme nyní umístili lavičky, naučná stezka s upravenými chodníčky je osazena informačními tabulemi a dřevěnými plastikami a vítanou změnou je také nový přístup k minerálnímu prameni," uvedla vedoucí magistrátního odboru životního prostředí a zemědělství Vladimíra Pavlovová.

Projekt Regenerace ploch Kamenec - rybník Malenovice nyní pokračuje pětiletou rozvojovou péčí o vysazené dřeviny a nové luční porosty. Jeho celkové výdaje činí 10,6 milionu korun. O pravidelnou údržbu území by se měl starat právě odbor životního prostředí a zemědělství.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down