05.12.2023 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlatá medaile pro tým na Mezinárodním salónu vynálezů a inovačního podnikání

Certifikovaná metodika, na níž pracovali vědci z Katedry agroekologie a rostlinné produkce, byla oceněna zlatou medailí na mezinárodním salónu vynálezů a inovačního podnikání (International Salon of Invention and Innovative Entrepreneurship) 13.–14. října 2023 v Kišiněvě v Moldavské republice.

Tato metodika vás seznámí s nejnovějšími informačními technologiemi a jejich aplikacemi v zemědělství, včetně systémů pro podporu rozhodování, simulačních modelů plodin a dalších počítačových nástrojů. Měla by vám také pomoci s řešením problémů na regionální úrovni v otázkách souvisejících s rostlinnou výrobou a dalšími otázkami spojenými se zemědělstvím, řízením přírodních zdrojů a pěstitelských systémů a potravinovou bezpečností. Včetně problémů spojených se změnou a proměnlivostí klimatu.

Publikace nabízí uživatelům odpovídající doplňkový materiál, který jim umožní reagovat na požadavky měnícího se klimatu. Metodika je rozdělena do dvou částí, teoretické a praktické. V teoretické části jsou shrnuty základní informace o simulacích produkce plodin, hospodaření s vodou a živinami, klimatických rizicích a environmentální udržitelnosti. V praktické části jsou uvedeny postupy pro práci v programu DSSAT (Decision Support System for Agrotechnology Transfer).*

Zdroj: FAPPZ ČZU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down