19.09.2022 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zítra začíná Evropský týden udržitelného rozvoje

Od 20. do 26. září proběhne řada akcí, přednášek, diskusí, výstav, procházek do přírody či kvízů během Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR). Ten od roku 2015 popularizuje myšlenky a Cíle udržitelného rozvoje a každoročně se ho účastní desetitisíce lidí po celé Evropě. Zájemci mohou navštívit například akce Univerzity Karlovy, Ministerstva pro místní rozvoj, Českých priorit, Národního muzea a studentských spolků.

Ministerstvo životního prostředí během Evropského týdne udržitelného rozvoje pořádá i vlastní akce, první z nich je Zahajovací večer v úterý 20. září v Kampusu Hybernská v Praze od 18 hodin. Večer představí akce o udržitelnosti, které budou na podzim probíhat, rozhovor s kurátorem Národního muzea o vystavování udržitelného rozvoje, autorské čtení environmentální poezie a zábavné aktivity spojené s forecastováním.

Na závěr hlavního týdne ETUR připravuje Ministerstvo životního prostředí debatu se zástupkyněmi a zástupci akademického sektoru a médií na téma Potřebujeme vědecký konsenzus? Debata proběhne v pondělí 26. září v Kampusu Hybernská od 18 h. Tereza Stöckelová z Akademie věd, Petr Koubský z Deníku N a Hana Kosová a Petr Pokorný z Univerzity Karlovy budou debatovat o tom, co vlastně je vědecký konsenzus, jakou roli má věda ve veřejných politikách a jak dostat její poznat k široké veřejnosti.

Informace o všech akcích najdou zájemci na webu tydenudrzitelnosti.cz. Organizátoři si zde mohou zaregistrovat vlastní akci. Aby se mohlo zapojit co nejvíce akcí, je možné registrovat akce, které spadají do období 18. září až 8. října.

Na Evropský týden udržitelného rozvoje navazuje iniciativa Udržitelný podzim, která sdružuje partnerské organizace z různých oblastí pořádající akce o udržitelnosti během celého podzimu 2022. Kalendář těchto akcí je taktéž k dispozici na webu tydenudrzitelnosti.cz/udrzitelny-podzim. Česká republika je během ETURu dlouhodobě jednou z nejaktivnějších zemí v Evropě.*

Zdroj. MŽP

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down