09.02.2010 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zhodnoťme již na poli

Kvalitní osivo je jedním ze základních pilířů úspěšné sklizně. Semenářské firmy přináší na trh každoročně celou škálu novinek, které je třeba vyzkoušet a zhodnotit. I starší odrůdy si však zaslouží svůj díl pozornosti, ale jak se má v takovém množství pracovně vytížený pěstitel zorientovat? V dostatečném předstihu je proto potřeba získat potřebné informace z odborného tisku, z letáků jednotlivých společností či doporučením od známých a kolegů. Další z cest k seznámení s odrůdami dané společnosti je jejich přímé hodnocení na poli.

Takovou příležitost dali svým stávajícím i potenciálním zákazníkům představitelé společnosti Moravoseed, s. r. o. Na konci září otevřeli brány střediska ve Svijanském Újezdě všem zájemcům. V průběhu 14 dní otevřených dveří společnost se zde vystřídalo mnoho zvědavých návštěvníků.

Opět ve Svijanském Újezdě
V rámci tradičního podzimního setkání měli návštěvníci možnost zhodnotit prověřené stálice v sortimentu společnosti Moravoseed i novinky z rukou šlechtitelů této společnosti. V současné době udržují 321 odrůd zelenin, jejichž osivo nabízí profesionálním pěstitelům ve třech variantách – Profi série, balení pro profesionály a volně vážená osiva. Prvně jmenované představují vybrané odrůdy především pro specializované výrobce sadby a menší pěstitele, pro které jsou osiva speciálně upravena (inkrustována a balena s víceletou zárukou v obalech s vyobrazením odrůdy). Mohou sloužit i pro velké pěstitele pro odzkoušení odrůdy. V balení pro profesionály jsou osiva speciálně upravena v kvalitě Q (quality seeds – kalibrace, inkrustace fungicidem). Ani drobní pěstitelé však nezůstanou zkrátka. Osiva společnosti Moravoseed se objevují v sáčcích firmy Nohel Garden, jejímž jsou výhradním dodavatelem.

Celý článek naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 12/2009.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down