06.11.2021 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělský fond bude hospodařit s 44,2 mld. Kč, meziročně více

Státní zemědělský intervenční fond bude v příštím roce hospodařit s 44,2 miliardy korun, meziročně je to o 3,78 miliardy Kč více. Dnes rozpočet fondu schválila vláda, informoval úřad na svém webu. Většinu peněz by měl fond získat z evropských fondů a to 31,2 miliardy korun, uvedlo ministerstvo zemědělství v materiálu, který má ČTK k dispozici.

Fond přerozděluje peníze zemědělcům, potravinářům a lesníkům na dotace. Například na investiční Program rozvoje venkova chce dát stát v příštím roce 13,5 miliardy korun, z toho 4,5 miliardy Kč ze státního rozpočtu, zbytek zaplatí Evropská unie. Kolem pěti miliard korun by pak mělo jít na národní dotace.

Mimo to se plánuje například 172,6 milionu korun ze státního rozpočtu a 154,8 milionu Kč z EU na Společnou organizaci trhů, kam patří podpora školním projektům na propagaci konzumace mléčných a ovocných produktů.

Na marketingovou činnost, tedy na podporu značek kvalitních potravin Klasa, na Regionální potravinu a na podporu biopotravin, chce dát fond v příštím roce 200 milionů Kč, meziročně o 50 milionů korun méně.

Fond měl mít letos stejně jako loni 1345 zaměstnanců, letos mělo jít na platy zaměstnanců 756,7 milionu Kč. Podle výroční zprávy fondu za loňský rok šlo nakonec o 1298 lidí. O počtech zaměstnanců nyní návrh rozpočtu na příští rok mlčí.

Státní zemědělský intervenční fond je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. Spravuje a kontroluje dotace z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského rybářského fondu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down