31.01.2017 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zelinářské dny na aktuální témata

Více než dvě stovky účastníků zavítaly koncem ledna na již 26. Zelinářské dny v hotelu Skalský dvůr. Pořadatelem dvoudenní akce s odborným programem a valnou hromadou ZUČM byla již tradičně Zelinářská unie Čech a Moravy. V rámci odborných seminářů zazněly nejnovější informace ze zelinářského oboru, zhodnocení uplynulé pěstitelské sezóny, ekonomické možnosti pro zelináře v nastávajícím programovém období či výsledky úředních kontrol ovoce a zeleniny v uplynulém roce.

Mezi hosty nechyběl Ing. Petr Jílek z Ministerstva zemědělství, Ing. Daniel Jurečka, ředitel ÚKZÚZ, Ing. Martin Klanica, ústřední ředitel SZPI nebo Ing. Martin Fantyš, poradce prezidenta Agrární komory.

Jak v úvodu Zelinářských dnů uvedl Ing. Petr Hanka, místopředseda ZUČM, zelinářství se v současnosti ocitá v zajímavé situaci. Generace zelinářů stárne a postupně se mění vlastnická struktura pěstebních pozemků. V tuzemsku zřejmě vyroste několik desítek hektarů nových skleníků a skladových kapacit. Cílem nejen ZUČM je zvýšit soběstačnost České republiky na úroveň okolních států, kterou vidí jako cestu návratu k normálu.

Více informací se dočtete v časopisu Zahradnictví a v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down