04.10.2010 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zelený svět 2010

Letošní největší profesionální zahradnický a floristický veletrh konaný v České republice s názvem Zelený svět již uzavřel své brány. Na brněnském výstavišti se sešel nespočet firem i jednotlivců, kteří s těmito obory spojili svůj profesní a mnohdy i soukromý život. Jistě i mnoho z vás, našich čtenářů, se veletrhu zúčastnilo. Na otázku, kolik nás v Brně v konání veletrhu bylo, by mohla odpovědět i anketní otázka na našich stránkách www.zahradaweb.cz. V době redakční uzávěrky tohoto čísla bylo však odpovědí poskrovnu, a tak tento výzkum nemůžeme považovat za průkazný.

Za působení v redakci časopisů Zahradnictví a Floristika jsem navštívila mnohé významné evropské zahradnické výstavy a letošní Zelený svět se s nimi může bez uzardění měřit. Možná za svými evropskými konkurenty pokulhává v celkové výstavní ploše, co se však týče úrovně a zastoupení firem, může jim směle konkurovat. Již druhým rokem se veletrh rozšířil do druhého patra výstavní haly C a vedle přehlídky školkařských a květinářských firem nabídl i přitažlivý floristický program. Ten vycházel z loňské květinové fashion show a navíc představil mnohé inspirace pro nadcházející podzimní sezónu. S bouřlivým ohlasem návštěvníků se setkal i první ročník soutěže o svatební kytici roku 2011 vyhlášené Svazem květinářů a floristů ČR. Samostatnou expozici obsadila inspirace pro letošní Vánoce z dílny čtyř známých floristů. Závěrečná přehlídka všech soutěžních svatebních kytic a květinová fashion show přilákala v sobotní odpoledne do druhého patra výstavní haly tolik návštěvníků, že jim ani vyhrazená plocha nestačila. Úspěch přehlídky byl zkrátka veliký.
Ale Zelený svět je stále nejvíce chápán jako přehlídka školkařů a květinářů. Mnohé ze společností si již dlouhodobě drží stejnou pozici na výstavní ploše a návštěvník tak má mnohdy pocit, že se opakují ročníky předešlé. Ale to je opravdu jenom pocit, jelikož každý rok přinese v expozici firem něco nového či nezvyklého. Mnozí z vystavovatelů se také shodnou, že veletrh není jen o novinkách v sortimentu, o navázání nových obchodních kontaktů či oprášení těch trochu starších, ale je i místem setkání s přáteli a známými. A tak trochu jej chápu i já. S mnohými zástupci firem se potkáváme v průběhu jiných veletrhů, předváděcích akcí či reportáží po celé České republice, ale až na Zeleném světě jsou všichni pohromadě. A ti, co tam nebyli potom celý rok dohánějí, o co začátkem září v Brně přišli. Tak neváhejte a příští rok se na Zelený svět přijeďte podívat, ať víte, co hýbe se světem zahradníků a floristů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down