Zelená střecha roku 2023

Odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně vyhlašuje 10. ročník soutěže Zelená střecha roku. Cílem soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s možností ozeleňování střech a stěn budov a jiných stavebních konstrukcí jako součásti udržitelné výstavby, ochrany životního prostředí a návratu zeleně do sídel. Soutěž je vypsána na podporu kvalitních realizací staveb se snahou ocenit společné úsilí investorů, projektantů a dodavatelů.

Cílem soutěže je nejenom upozornit na možnost ozeleňování střech, ale především ukázat, že i v České republice je řada osvícených investorů, kteří na svých objektech chtějí zelené střechy, schopných projektantů, kteří je umí navrhnout a kvalitních firem, které umí zelené střechy vybudovat.

Seznamte se, prosím, se soutěžními pravidly:   SOUTĚŽNÍ PRAVIDLA

Zde si můžete stáhnout přihlášku: PŘIHLÁŠKA 

Termíny
Uzávěrka přihlášek 30. dubna 2023.
Hlasování veřejnosti bude zahájeno 1. června 2023.
Přihlášená díla zhodnotí odborná porota v průběhu června 2023 (termín bude upřesněn).

Cena veřejnosti
Stejně jako v minulém roce i letos může veřejnost hlasovat. Všechna přihlášená díla jsou uveřejněna  v oddíle Soutěžní díla a veřejnost má možnost si v termínu od 1. června do 31. srpna 2023 vybrat svého favorita. Z jedné IP adresy je možné hlasovat vždy 1x za týden. Hlasující může dát svůj hlas i více zeleným střechám a přidělit  podle svého uvážení jednu, dvě nebo tři hvězdičky. Pořadí, v jakém se zobrazují díla na stránce, se neustále mění, aby nebyla žádná střecha v průběhu hlasování zvýhodněna.

Vyhlášení výsledků soutěže
Výsledky soutěže budou vyhlášeny v září v Ostravě v rámci mezinárodní konference.

Co přínáší účast v soutěži?

Mediální pozornost
Zelená střecha roku je mediálně sledovaná soutěž. Oceněná díla jsou publikována v časopisech (Tepelná ochrana budov, Inspirace, Střechy-fasády-izolace, ASB) na webových stránkách (www.zelenestrechy.info, www.esb-magazin.cz), sociálních sítích, v rozhlase a televizi. 

Záštitu profesionálů
Sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně, která soutěž Zelená střecha roku pořádá od roku 2014, je profesním svazem sdružujícím odborníky. Také porota soutěže, která přihlášená díla navštíví a zhodnotí, je tvořena odborníky v oblasti projektování a realizaci vegetačního souvrství zelených střech.

Pozitivní image
Společensky odpovědný přístup k životnímu prostředí dnes vzbuzuje respekt.  Soukromé domy se zelenými střechami svědčí o odpovědnosti majitele, bytové domy s obytnými terasami a ozeleněnými střechami jsou první, o které je zájem.  Firemní prostory, kde mohou zaměstnanci o přestávce vyjít na zelenou střechu či terasu, mohou přitahovat pozornost nejen veřejnosti, ale také budoucích zaměstnanců. Lidé totiž chtějí trávit pracovní čas tam, kde se cítí příjemně. Podzemní garáže, na kterých jsou plochy zeleně, zlepšují image měst i obcí.

Certifikát kvality
Odborná porota udělí certifikáty kvality všem dodavatelům přihlášených děl, které budou provedeny v souladu s dokumentem „Standardy pro navrhování, provádění a údržbu zelených střech“, který vydala odborná sekce Zelené střechy v roce 2016. Tento certifikát kvality mohou firmy využít pro svoje reference.

Užitečné kontakty
Při vyhlašování výsledků soutěže se setkají investoři, projektanti a dodavatelé z různých míst republiky i různé specializace. Získané kontakty je možné využít při dalších investorských, projekčních či dodavatelských aktivitách.*

Zdroj: Zelené střechy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down