20.05.2022 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zelená pro zahradní inspiraci

Na přelomu března a dubna proběhl po roční přestávce vynucené koronavirovou pandemií v Letňanech v areálu PVA EXPO Praha již patnáctý ročník mezinárodního veletrhu FOR GARDEN. Příchozí se mohli nechat inspirovat vystavovateli z řad zahradních architektů, pěstitelů zeleně nebo výrobců a prodejců zahradního nábytku, zahradních staveb, městského mobiliáře, dodavatelů dětských hřišť nebo distributorů zahradní a komunální techniky i nejrůznějšího zahradnického náčiní.

Živé stavby i výrobky a sochy ze suchého proutí vrby prezentovala ve své expozici společnost Redneck Garage s. r. o. Z čerstvých červených prutů Salix americana splétají tzv. Harlequin trees do podoby nízkých palem s kmínkem tvořeným z desítek prutů a se zelenou korunou v horní třetině. Údržba spočívá v pravidelném odstraňování výhonů z kmínku a zastřihnutí korunky zhruba na 10 cm. Vrby Salix americana a Salix viminalis pěstují na vlastních plantážích v okolí Beskyd a vrbové stavby vytváří po celé republice i v zahraničí, nejvíce na Slovensku. Z vrbového proutí splétají nejrůznější teepee, kulaté stavby, tunely nebo ploty. Pro živé stavby používají dvou-, tří- a víceleté pruty a údržba spočívá v pravidelném zástřihu dvakrát do roka, potom se životnost výrazně prodlužuje. Ze suchého proutí tvoří designové interiérové a exteriérové doplňky, nejčastěji ze Salix americana s kůrou i v loupané podobě.

Ze školkařů vystavuje na veletrhu tradičně Česká zemědělská univerzita v Praze – Školní lesní podnik v Kostelci nad Černými lesy, Středisko okrasných a lesních školek, své výpěstky, například Forsythia, Physocarpus, Syringa, Ligustrum, Erica, lesní jahody, brusinky i lesní borůvky, z vlastní produkce rododendrony, roubovance atd. Zákazníci mohou do této školky zamířit i pro sbírkové dřeviny.*

Celý článek naleznete v časopise Zahradnictví č. 5/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down