05.12.2013 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ze sortimentu rodu Heuchera

Heuchera L. neboli dlužichy jsou vytrvalé pereny z čeledi Saxifragaceae pocházející ze Severní Ameriky. Snášejí dobře slunce i lehčí stín a jsou nenáročné na půdy. V zahradách se dnes pěstují zejména kříženci. Nejčastěji se vysazují do smíšených trvalkových záhonů v kombinaci s méně vzrůstnými druhy, některé jsou vhodné také jako půdopokryvné rostliny.

Zajímavé kultivary ze sortimentu rodu Heuchera byly také představeny v rámci 20. mezinárodního školkařského veletrhu Zielen to Zycie (Zelený život), který se každoročně koná na sklonku léta ve Varšavě. V následujícím odstavci vám představíme jeden druh, které byly v rámci veletrhu prezentován.
Heuchera ´Cajun Fire´
Rychlerostoucí trvalka vytvářející trsy. Listy dorůstají do výšky 20 až 35 centimetrů, v době květu jsou rostliny až 50 centimetrů vysoké. Lesklé pětilaločnaté listy se zvlněnými okraji jsou na jaře jasně červené, v létě tmavě vínové a na podzim se zbarvují do tmavě kaštanové hnědé. Malé bílé květy seskupené ve volná květenství, vykvétají nad listy na tmavě vínových stoncích. Heuchera ´Cajun Fire´ se vyznačuje dlouhou dobou kvetení. Výsadby dekoruje svými květy od června až do srpna. Zimě  ´Cajun Fire´ odolává dobře, pouze v případě krutých mrazů bez sněhové pokrývky může vymrzat. Proto je dobré rostlinám na zimu poskytnout přikrývku. Vyžaduje na živiny bohaté půdy s neutrální až mírně kyselou reakcí. Lze ji použít do trvalkových záhonů i v nádobách. Své uplatnění má i ve vázaných kyticích a florálních objektech.*
Podle materiálů Svazu polských školkařů zpracovala
Daniela Urešová

Celý článek naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 8/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down