13.03.2024 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zážitkový vzdělávací program pro školy Botanické zahrady v Praze

Botanická zahrada Praha připravila projekt Botanická zahrada na cestách, kdy botaniku a svět rostlin představuje žákům základních škol přímo v jejich třídách. Pestrý program jim mimo jiné vysvětlí, jaký je rozdíl mezi botanickou zahradou a parkem.

V krátkém videu představí žákům přehled aktivit botanické zahrady od odborné činnosti přes tematické akce až po vzdělávací programy.  V další části je  hravou formou seznámí s posláním botanické zahrady a ukáže, že botanika a studium rostlin nejsou žádná nuda. Žáci dostanou příležitost poznávat svět rostlin všemi smysly a proniknout pomocí mikroskopů až na úroveň buněk. Začátkem roku proběhla pilotní fáze.

Botanická zahrada na cestách je program určený žákům druhých až šestých tříd základních škol. Nabídne jim pohled do světa rostlin, pomocí různých aktivit ukáže význam rostlin pro planetu Zemi a představí jednoduché způsoby, jak vlastním chováním snížit uhlíkovou stopu a podpořit udržitelný rozvoj. Pro žáky je (dle jejich věku) připravena práce s mikroskopem a binokulární lupou. Děti v rámci programu, který trvá 90 minut, prozkoumají rostliny nejen zrakem, ale zapojí i další smysly, tedy také chuť, čich, sluch či hmat. I přes ucelenost programu jsou aktivity, které mladí badatelé vyzkoušejí, pouze malou ochutnávkou vzdělávání v botanické zahradě.

Zážitková prezentace nezapomíná ani na pedagogy. Představí jim pestrou nabídku dalších možných aktivit přímo v areálu botanické zahrady, s žáky se mohou zapojit do probíhajících aktivit a inspirovat se příklady dobré praxe, jak atraktivně učit o rostlinách a upevňovat povědomí o nezastupitelném významu rostlin pro naši planetu.

Na cesty se bude Botanická vydávat i v zimním období roku 2025. Rezervační systém a bližší informace o celém programu spustí v polovině tohoto roku.

Zdroj: Botanická zahrada Praha*

logo Botanická zahrada Praha

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down