17.02.2022 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zařizujete si kancelář? Vyberte správné osvětlení

Budete pracovat doma a čeká vás zařizování nové kanceláře? Pak nepodceňujte především výběr správných světel. Špatně osvětlená místnost má totiž za následek únavu i snížení pracovního výkonu. V některých případech může dokonce vyvolat i bolest hlavy nebo poruchy spánku.

Zdroj: Pixabay.com/cs

Zvolte správnou teplotu světla

Přirozené denní světlo má hodnotu 5000–5500 kelvinů. Pokud si zařizujete kancelář, pak se snažte co nejvíc simulovat denní světlo. Pro práci se nejlépe hodí zářivky s teplotou barvy právě v těchto hodnotách. Sáhněte po LED zářivkách, které vám navíc sníží náklady na energie. LED svítidla mají také delší životnost, neblikají a nepraskají jako běžné žárovky.

Pozor na ostrý jas z monitoru

Světlo zapínejte vždy, když pracujete. Největší chybou je temná místnost a ostrý jas, který vychází přímo z monitoru. Přitom právě nedostatečně osvětlená místnost v kombinaci se zářivým světlem z obrazovky má za následek únavu, pálení očí, chronické bolesti hlavy, sníženou výkonnost a v dlouhodobém horizontu také potíže se spánkem. Nastavte si na počítači snížený jas, vaše oči vám budou vděčné.

I při sedavém zaměstnání si ohlídejte pravidelný pohyb

Časté sezení má za následek bolesti zad. Abyste tento nepříjemný dopad co nejvíc eliminovali, snažte se na židli sedět vzpřímeně s rukama do pravého úhlu, opřenými lokty a oběma nohama se dotýkejte země. Občas se projděte, protáhněte si záda, krk, nohy i ruce. Na stůl si určitě pořiďte také stolní lampičku, která vám pomůže korigovat světlo přímo nad pracovním stolem. Sáhněte po lampičce s ohebným ramenem, kterou si nastavíte, jak budete zrovna potřebovat.

Na detailech záleží

Během dne přijde čas i na odpočinek a nabrání nových sil. Kancelářský prostor si zútulněte pomocí dalších vylepšení. Vytvořte si malou relaxační zónu. Ideální je křeslo nebo gauč, nezapomínejte na květiny nebo dekorační předměty. Na zdi pověste obrázky a fotky, které vám budou dělat radost. Právě tyto detaily mají vliv na vaše psychické rozpoložení a náladu.*

Autor: Merxu

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down