Zámecký park v Buchlovicích po roce opět provoní česnek

Zámecký park a centrum městyse Buchlovice na Uherskohradišťsku po roce opět provoní česnek. V sobotu 29. července se tam podvacáté uskuteční slavnosti věnované této zelenině. Jejich cílem je podpora domácích pěstitelů. Akce se znovu ponese v duchu neobvyklých soutěží a česnekových specialit. Začne v 10 hodin přípitkem česnekovým kefírem, areál ale bude otevřený už o dvě hodiny dříve, sdělila za pořadatele Veronika Friedlová.

Slavnosti se dlouhodobě těší velké oblibě. Do Buchlovic každoročně jezdí tisíce lidí, kteří kromě zábavy nakupují ve velkém čerstvou úrodu česneku. Prodá se jej pokaždé několik tun. Český česnek bude letos nabízet více než 20 producentů. „K zakoupení však nebude pouze česnek jako takový, nýbrž i speciality z této aromatické plodiny. Oblíbenou součástí programu se stala volná ochutnávka česnekových specialit nebo soutěž v plivání česneku,“ uvedli pořadatelé.

Znovu chystají také soutěž o nejhmotnější česnek, soutěž takzvaných čichačů a soutěž o nejkrásnější česnekový cop. Slečny a dámy se mohou ucházet o titul Česneková miss. Na děti čeká loutkové divadlo. „Při sestavování programu jsme se snažili myslet na všechny naše návštěvníky, a to od těch nejmenších,“ uvedl organizátor slavností Jakub Jordán.

O doprovodný folklorní program se postará dechová hudba Stříbrňanka, ženský sbor Denica nebo Cimbálová muzika Burčáci. Zatančí a zazpívá Folklorní soubor Buchlovice. Pozvání přijalo i pěvecké uskupení Sihotiar ze slovenského Trenčína, vystoupí také country kapely Kanonýři. „Vedle řady hudebních a tanečních vystoupeních bude pak zajímavým zpestřením programu módní přehlídka značky kroj,“ doplnil Jordán.

Pro návštěvníky přijíždějící od Uherského Hradiště je parkování zajištěno v průmyslové zóně nad Buchlovicemi, pro návštěvníky přijíždějící od Brna v přilehlé rekreační oblasti Smraďavka. Areál zámeckého parku v Buchlovicích bude žít, tančit, zpívat a vonět česnekem do 17 hodin. Kompletní program včetně podrobností je k dispozici na webových stránkách slavností.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down