02.03.2023 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Založit alej lze i díky grantům nadace, žádat lze třeba čtvrt milionu

Založit alej lze i díky dvěma grantovým programům Nadace Partnerství, žádat je možné například čtvrt milionu korun. Výzvy platí pro občany i samosprávy. V tiskové zprávě o tom dnes za nadaci informoval David Kopecký.

"Aleje jsou nesmírně důležitým prvkem v krajině. Tvoří přirozenou oporu ekologické stability území, rozdělují rozsáhlé zemědělské plochy na menší, dotváří jedinečný ráz krajiny a dělají ji přístupnější. Zamezují půdní erozi, zpomalují odtok srážek a v parných dnech krajinu ochlazují svým výparem," uvedla Anna Poledňáková, vedoucí iniciativy Sázíme budoucnost z Nadace Partnerství. Aleje podle Poledňákové také výrazně zvyšují druhovou rozmanitost a umožňují návrat drobných živočichů důležitých pro obnovu okolní zemědělské půdy.

V grantovém programu Sázíme budoucnost mohou zájemci z řad fyzických osob žádat 50.000 až 250.000 korun, a to na pořízení stromů i na úpravu okolí nových stromořadí. Příjem žádostí je do 28. dubna. Grantový program Alej svobody je zase příležitostí pro obce, které mají vhodný pozemek pro stromořadí ideálně o 100 a více stromech. Nadace výzvu vyhlašuje od roku 2018, příjem žádostí v novém ročníku končí 15. dubna.

"Nadace Partnerství letos plánuje rozdělit nejméně 20 milionů pro lidi a přírodu. Podporujeme komunity ze všech koutů České republiky v péči o zdravou krajinu a dobrý život v ní. Přesto tato částka nestačí, poptávka žadatelů o granty vysoce převyšuje naši nabídku. Proto bych chtěl vyzvat veřejnost i firmy, aby nám pomohly další finance pro klimaticky připravenější zemi sehnat," doplnil ředitel Nadace Partnerství Petr Kazda. Více informací lze najít na webu nadace.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down