09.10.2005 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zakládání trávníků

Od roku 2003 firma CIME, s.r.o. získala zastoupení produktů, které jsou vhodné pro zakládání trávníků a údržbu zeleně. Společně se svými obchodními partnery nabízí pro potřeby komunální sféry, pro obce, města, zahradnictví a firmy zabývajících se údržbou zeleně úplný sortiment této profesionální techniky.

1, Jednoosé a dvouosé traktory

Produkce firmy Goldoni
- Jednoosé traktory : JOLLY Profesional, LUX - jsou schopné uspokojit veškeré potřeby uživatelů jako tažný prostředek díky tomu, že mohou být vybaveny širokou paletou nářadí jako jsou pluhy, okopávačky, rotační kultivátory, sekačky na trávu, mulčovače, vleky, ale i štípačky na klestí, odhrnovačky a frézy na sníh a další.
Toto vše je předurčuje k univerzálnímu a celoročnímu využití. Jsou snadno ovladatelné a mají řídítka s výškovým i bočním nastavením a otočením. Řídítka a tím i obsluha je chráněná před otřesy a vibracemi, takže obsluha není unavena a může pracovat delší dobu. Dále jsou vybavené zařízením „Motor stop“ s okamžitým zastavením motoru při puštění řízení, což zabrání úrazům a neovladatelnému chodu stroje.

- Dvouosé traktory: BASE, EURO - nejmenším traktorem je BASE o výkonu 21,5 koní.
Jde o nejlevnější traktor, ale s velkým výkonem a spolehlivostí s dvouválcovým naftovým motorem Lombardini o objemu 954 cm³, který je chlazený vzduchem, takže je konstrukčně jednodušší. Má 6 rychlostí dopředu a 3 rychlosti dozadu v jízdním rozsahu 1,9 až 20 km/hod. dopředu a 0,87 až 2,86 km/hod. dozadu. Je to rychlý a silný traktor, vybavený zadními rameny s nosností 500 kg a vývodovým hřídelem 540/540 Eko ot./min., takže zvládne jakékoliv nářadí. Kloubové řízení s velkým úhlem natočení má poloměr otáčení 2,25 m, čímž se dostane i do nejužších prostor.
Pro náročnější uživatele jsou určené traktory typu EURO s výkonnějším motorem a hydraulikou o nosnosti 1000 kg a mohou být řízené kloubem nebo přední nápravou. Je vhodný pro práci na větších zelených plochách, v sadech a vinohradech.
Traktory EURO jsou dodávané s naftovými motory Lombardini o výkonu od 23 do 35 HP. Jsou to dvou a tříválcové motory, chlazené vzduchem, nebo vodou o obsahu od 1120 do 1649 cm³. Převodovka má 9 rychlostí, z toho 6 dopředu a 3 dozadu s maximální rychlostí 30 km/ hod. Pohon na všechny 4 kola a uzávěrky diferenciálů obou náprav znásobují sílu a využitelnost. Vývodový hřídel má volitelné otáčky v rozsahu 540/750 ot./min. Traktory jsou vybavené bezpečnostním rámem, který je sklopný a zajišťuje maximální ochranu obsluhy, k dispozici je i kabina. Na tyto traktory je již možné agregovat čelní nakladače, zadní podkopy a je možné je na přání dovybavit čelními rameny a vývodovým hřídelem.
ASTER – je traktor s velkými možnostmi využití, díky své konstrukci, kdy můžete pracovat s nářadím neseným vzadu, vpředu, nebo uprostřed mezi nápravami, takže je vhodný jak pro zahradníky, malé i velké farmáře, pro komunální sféru (města, obce, podniky služeb), ale i například pro údržbu golfových hřišť. Lze jej využít s různým nářadím po celý rok, což usnadňuje i kabina, která může být klimatizovaná.
ASTER 35, 40, 45 má 3 a 4 válcové motory Lombardini 1649 a 2199 cm³, které jsou chlazené vodou s výkonem 33 až 44 koní. Nosnost zadních ramen hydrauliky byla zvětšena na 1400 kg, což není u tohoto typu u konkurenčních traktorů obvyklé. Výkon čerpadla hydrauliky 33 litrů s Load-sensingovým ventilem pro řízení zajistí dostatečný průtok a množství oleje i pro složitější nářadí. Na přání je možná čelní hydraulika s nosností 800 kg a s 1000 otáčkami vývodového hřídele a také mezinápravová hydraulika s nosností 500 kg a 2000 ot./min. vývodového hřídele. V nabídce je také široká škála různých rozměrů pneumatik pro různé pracovní podmínky.

2, Sečení a sklizeň trávy

V produkci firmy Goldoni jsou také:
- Motorové žací sekačky: FC Profesional
- Mulčovače, žací lišty, sekačky se sběrnými koši
Určené speciálně pro sklizeň travnatých ploch, které jsou agregovatelné i s jedno a dvounápravovými traktory

3, Likvidace plevelů a zakládání trávníků

Pro likvidaci plevelů a obnovu a zakládání trávníků nabízíme produkty od firmy Carbogreen, v jejíž produkci jsou stroje speciálně konstruované pro tyto práce.
- Minimot: je patentovaný samovyvažovací stroj pro likvidaci plevelů, náletu a přípravu půdy pro zakladání trávníků o záběru 64 a 80 cm v agregaci s jednoosými traktory.
Použití
- likvidace, obnova a zakládání trávníků v zahradách a parcích
- obdělání nepřístupných ploch pro velké traktory, míst okolo stromů atd.
- privátní plochy, meziprostory sadů, vinohradů, dětská hřiště, lesní školky

- Stroje pro odstraňování kamenů a vegetace: mají robustní rotor s opačným směrem rotace pro likvidaci kamenů a veškeré vegetace o záběru od 85 do 220 cm v agregaci s dvouosými traktory.
Použití –
- obnova velkých zelených ploch
- práce v kamenitých podmínkách
- školky, golfová hřiště, průmyslové plochy
- meziplochy sadů, vinohradů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down